Wpis z mikrobloga

Mam takie pytanie do mirków na emigracja. Jako zapalony petrolhead, bardzo patrzę na auta, i perspektywy jeżdzenia fajnymi. Z tym wiążą się ceny, a z w tym relacja zarobków do wydatków. Powiedzmy że wchodzę na stronkę merca i za 250funtów ogarniam sobie jakiś model. Nowa A-klasa, stosunkowo nowa C-klasa amg, starsza E-klasa Coupe co fajniej.

250/350 w porównaniu do 250zł/350zł, wydaje się mało. Ilu z was jeździ takimi samochodami? W sensie jak daleko jest moje wyobrażenie co do tego że to śmiesznie tanio, do rzeczywistości waszej i realiów jak wygląda życie np. w uk, ale też w innym kraju gdzie są podobne ceny czyli USA/Australia, albo strefa euro?

#emigracja #samochody #leasing #uk #usa #niemcy #holandia #europa #pieniadze
  • 34
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Ron1n: w jakiś sposób się odnosi. Może ktoś, kto dawno nie mieszkał w Polsce lub nie ma styczności z tematem, być zainteresowany jakie są stawki leasingu u nas i jakie są kryteria otrzymania. Czego się jeżysz?
  • Odpowiedz
@JudzinStouner: no to żeby nie robić już offtopa, odniosę się i powiem: stawka 2200 w porównaniu do ~350 GBP jest chora xD (nie powiedziałeś jakie auto merca żeby to odnieść). 5/6x więcej xD Trzebaby zarabiać tam 3500 żeby sobie pozwolić, u nas 22000 żeby sobie pozwolić, ja dziękuję xD
  • Odpowiedz
@caribbean: Niby tak, ot uroki słabej waluty. Przy czym, stawka leasingu będzie baaardzo mocno różnić się zależnie od tego jaki jest okres finansowania i czy ma nastąpić wykup, oraz jaka wartość pojazdu pozostaje do spłaty po zakończeniu leasingu. Kombinacji są dziesiątki. Jedne bardziej opłacalne, inne mniej. Dużo zależy od preferencji.
W moim przypadku to była umowa podpisana na 3-letnią E-coupe. Zostanie spłacona w całości i po zakończeniu umowy mogę jeździć
  • Odpowiedz
@caribbean: U mnie połowa aut na osiedlu to bmw 3 ( ͡° ʖ̯ ͡°) Co chwilę się je spotyka a stosunkowo często wszelkie AMG czy Ferrari. 2-3 letnie auto w kredyt nawet z gównoroboty idzie lekko ogarnąć.
  • Odpowiedz
@caribbean: nie mam bo nie lubię mieć kredytu nad głowa. To tylko samochód. Dodatkowo przy tak niskich cenach wozów na rynku wtórnym to w ogóle dla mnie ma mały sens.
Mam maly, tani samochód. Jak potrzeba coś większego to zawsze mogę wejść do wypożyczalni i za te £100-200 na tydzień wypożyczyć sobie wóz ( ͡° ͜ʖ ͡°) do wyboru do koloru.
  • Odpowiedz
@motoinzyniere: no i to są możliwości. Faktycznie, powiedzmy że nowe auto kosztuje 20tyś funtów. U nas 20tyś zł, patrzy się 20letnie auto zadbane. Bo mnóśtwo jest takich - ale niezadbanych.

Tam rzeczywiście za 10tyś funtów już można znośne autko kupić. Ehh...
  • Odpowiedz