Wpis z mikrobloga

#astra #mechanikasamochodowa #mechanika

Mam problem ze swoją Astrą H (rocznik 2004, silnik Z14XEP). Od jakiegoś czasu czuję, że drży mi buda, drążek od skrzyni biegów i kierownica. Jak ruszę, jest lepiej, ale mam wrażenie, że w środku zrobiło się dość głośno. Byłem wczoraj u mechanika i mówi, że na 90% to wina poduszki pod skrzynią biegów. Zerknął przez chwilę i faktycznie są spore luzy. Czy coś jeszcze brać pod uwagę przy serwisie, aby wyeliminować wibracje i ewentualny hałas?
  • 7
@LRF1000W: sprężyny (nie resory) wymieniałem trzy miesiące temu. Mam wrażenie, że po ich wymianie zaczęło się dziać coś niedobrego, ale to może zbieg okoliczności.

@ZnienawidziszMnie: no właśnie mechanik mówił, że pod silnikiem są dobre, za to pod skrzynią jest wywalona.
@tomkee: no jest wpływ. Skrzynia oprócz tego, że jest zamocowana do silnika to musi być jeszcze gdzieś przymocowana, czyli do budy. A ze względu na to, że połączenie skrzyni i silnika jest na sztywno to drgania wytwarzane przez silnik przenoszone są na skrzynie (plus drgania od półosi). No i żeby nie przenosiły się na budę to poduszka (gumowa, gumowo-olejowa) ma je wytłumić. Polecam wymienić bo przez zaniedbanie bardzo szybko polecą poduchy