Wpis z mikrobloga

@Qbol69: a co jest z feelingiem gry nie tak na 60Hz?
No, jak chcesz i masz pieniądze to kupuj, ale nie oczekuj że będziesz lepiej strzelał, więcej widział czy coś.
I tak jak pisze mirek wyżej łatwo jest przejść z 60 na 120, a na odwrót jest słabo.
@Netiux: No skąd mam wiedzieć czy chce? Po to Was pytam i po raz drugi mówię, że na poprawę skila nie liczę. Chcę wiedzieć czy warto, czy różnica jest warta powiedzmy 1k zł zakładając, że głównie gram w csa.

@only @Kozak_Lkr @Ebane dzięki!
@Qbol69: Hm, będziesz miał ciut płynniejszy obraz, ale to nie jest aż tak dużo. No i najważniejsze musisz mieć kompa przy którym nie będziesz miał dropów fpsów (do 144Hz według mnie minimum jakaś i7)
I zadaj sobie pytanie czy warto wydawać na csa 1000zł, no chyba że jesteś dość zapalonym graczem to śmiało
Gdzie monitory 144Hz mają o wiele gorsze kolory i ogólnie jest to matryca TN która nie powala
@Qbol69: Na początku miałem lekki problem z przyzwyczajeniem się do tych kolorów, ale teraz już jest ok.
Wiem że prosi kiedyś preferowali ten monitor Asus VG248QE (z tych tańszych) ze względu na lepsze kolory względem benQ ale nie wiem jak duża to różnica była bo nie miałem okazji go zobaczyć.
No ale oglądanie np. filmów na IPS a TN to jest duża różnica, jak i przeglądanie internetu.
W monitorach TN też
@Qbol69: Z moich doświadczeń: przesiadałem się z 19" staruszka na matrycy TN i 75hz na 27" VA 144hz. Jakość i wielkość obrazu kozacka, ale w moim odczuciu, na rangach które gram (lem / sumpreme) nie odczuwam specjalnej różnicy. Jeśli szukasz monitora, moim zdaniem w pierwszej kolejności patrz na rodzaj matrycy. Generalnie polecam iiyamę - można dorwać monitory 75hz i IPSem.
@Qbol69: W tym AOC jest matryca TN
Szansa na znalezienie IPS poniżej 1500zł, a nawet 2000zł jest raczej marna
Wszystkie monitory z IPS i większość AV jest 27 calowa, są jedynie poszczególne wyjątki
@Qbol69 chcesz ale po pewnym czasie nie ma opcji powrotu do 60hz będziesz mieć wrażenie ciągłego klatkowania. Oczywiście to tylko wrażenie ale wynikające z przyzwyczajenia do płynności na większym odświeżaniu. Ja mam Asus vg248qe. Profil icc +jakieś ustawienia z internetowej i gra się elegancko