Wpis z mikrobloga

Zima za pasem, więc trzeba kończyć sezon #chilizgobim

W sobotę robię ostatni zbiór, rwę też całą niedojrzałą zieleninę, której dzięki uprzejmości pogodnego października nie będzie zbyt wiele ;)

W związku z tym tradycyjne #rozdajo 1 zestaw degustacyjny powędruje do wylosowanego spośród plusujących Mirka lub Mirabelki ;)

Wybaczcie, że zdjęcie jak przy pierwszym rozdajo, ale papryki jeszcze na roślinach, a że zestawy będą takie same (w sumie to chyba w dwóch pierwszych turach zestawy były większe niż na zdjęciu) to wydaje mi się, że to dobre zobrazowanie ;) Oczywiście papryczki będą z etykietkami pozwalającymi rozpoznać co to za odmiana. Wysyłka na mój koszt.

#chili #chilihead #papryka #papryczki #gotowanie #kuchnia #domowyogrod #jedzenie #ogrod #ogrodnictwo #warzywa #hobby #zainteresowania #rolnictwo #wies #goomowesosy #ostrezarcie #ostresosy
gobi12 - Zima za pasem, więc trzeba kończyć sezon #chilizgobim 

W sobotę robię ost...

źródło: comment_W1qtpcjCgKUv3aJBpb3DcxFdekrSrK5h.jpg

Pobierz
  • 79
  • Odpowiedz
@FieryDragon: Dobra to od razu odpowiem, bo to pytanie się pewnie pojawi zaraz jeszcze kilka razy.Jeżeli ktoś byłby chętny to można, ale nie jest to żadna sprzedaż hurtowa, bo mogę się podzielić jedynie nadwyżką, a jeszcze w tym roku m.in. chipotle nie robiłem, więc dużo potrzebuję "na własne potrzeby". :)

Także liczba zestawów jest bardzo ograniczona (maks. kilkanaście sztuk). Robię listę z chętnymi, kto się wcześniej zgłosi na PW ma większą
  • Odpowiedz
@jackieboy: Zależy jakie masz możliwości. Jak masz możliwość postawienia kawałka tunelu foliowego to wtedy zdecydowanie lepsze rezultaty będą. Ale na balkonie, a nawet na parapecie też spokojnie jesteś w stanie bardzo dużo owoców wyhodować ;) Czy ziemia czy doniczka to już spraw drugorzędna, jeżeli donica będzie odpowiednio duża to będzie tak samo dobrze jak w gruncie.

@F0rT3hW1n: Znaczy pierwszy smakował? ;D
  • Odpowiedz
W sobotę robię ostatni zbiór, rwę też całą niedojrzałą zieleninę, której dzięki uprzejmości pogodnego października nie będzie zbyt wiele ;)


@gobi12: Ej, to jest mój plan na sobotę - skąd go masz?? ;)
  • Odpowiedz
@chuckd: :D ja jeszcze planuję masowe robienie sosów ;p ale nie wiem czy się wyrobię ze wszystkim, bo jeszcze przydałoby się w niedzielę zagłosować
  • Odpowiedz
@gobi12: Ja już mam tyle sosów, że odpuszczam :) To co zbiorę, mam zamiar w całości wysuszyć i zmielić. Ładnie trzyma moc, po dodaniu kilku habanero ma obłędny zapach i w dodatku po zmieleniu zajmuje bardzo mało miejsca. Same zalety! ;)
  • Odpowiedz
Powiedz mi tylko czy dałoby radę nabyć u Ciebie droga kupna taki zestawik? ( ͡º ͜ʖ͡º) na szczęście nie liczę, a szczerze powiem, że spróbowałbym
  • Odpowiedz