Wpis z mikrobloga

Ostatnio kilka osób na Wykopie wrzucało screeny z komentarzy z Facebooka i YT, na których tzw. patrioci nawoływali do mordowania homoseksualistów, wyrażali tęsknotę za Adolfem Hitlerem, proponowali ponowne uruchomienie obozów zagłady itp. [[przykład]](https://www.wykop.pl/wpis/35902121/ostatnio-wykopowe-4konserwy-bardzo-czesto-pisza-ze/)

Pamiętajcie, że publiczne nawoływanie do zbrodni, a także propagowanie ustroju nazistowskiego jest przestępstwem, a każdy kto się o takim przestępstwie dowie, ma społeczny obowiązek powiadomić policję lub prokuraturę.

Ja swój obowiązek dziś wypełniłem. Kilku tzw. patriotów będzie miało wycieczkę do Warszawy na przesłuchanie w prokuraturze. Ciekawe jak będą się tłumaczyć. ( ͡° ͜ʖ ͡°)-

#wykop #lublin #lgbt #marszrownosci #prokuratura #4konserwy #neuropa
InformacjaNieprawdziwaCCCLVIII - Ostatnio kilka osób na Wykopie wrzucało screeny z ko...

źródło: comment_sw2h0OrTsvoVmwWwEPmALZRKXBvQOi90.jpg

Pobierz
  • 296
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@luXyfer: A co tu szanować? Niedowartościowanie OPa? Zapieprzanie papierami z pseudosprawą prokuratury? Coś się zmieni na lepsze? Marnotrawstwo papieru, butów listonosza i czasu urzędników. Proszę Cię... Próbuje Polskę naprawiąć a sam wyemigrował do Holandii... ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@cozadauny: To, że jakiś kraj ma takie, a nie inne podejście nie jest żadnym uzasadnieniem by je naśladować.
Ja sądzę, że traktuje się je w Polsce bardzo poważnie.
Oczywiście poważne traktowanie zbrodni hitlerowskich nie jest synonimem karania więzieniem za komentarze w internecie.
  • Odpowiedz
@cozadauny: Że niby co panie krawężniku? XD
Że stara gadka, że wolność jednego człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka?
Zdajesz sobie zdanie, że to można bardzo naciągać ścigając ludzi za byle g---o?
Jeśli porzuca się wszelki racjonalizm to kwestia tego, czy wolność jednego człowieka jest naruszana przez innego jest czysto subiektywna.

Zdajesz sobie sprawę, że byle "nienawistny komentarz" nie musi wiązać się z "fizycznym" naruszeniem wolności
  • Odpowiedz