Wpis z mikrobloga

Ostatnio kilka osób na Wykopie wrzucało screeny z komentarzy z Facebooka i YT, na których tzw. patrioci nawoływali do mordowania homoseksualistów, wyrażali tęsknotę za Adolfem Hitlerem, proponowali ponowne uruchomienie obozów zagłady itp. [[przykład]](https://www.wykop.pl/wpis/35902121/ostatnio-wykopowe-4konserwy-bardzo-czesto-pisza-ze/)

Pamiętajcie, że publiczne nawoływanie do zbrodni, a także propagowanie ustroju nazistowskiego jest przestępstwem, a każdy kto się o takim przestępstwie dowie, ma społeczny obowiązek powiadomić policję lub prokuraturę.

Ja swój obowiązek dziś wypełniłem. Kilku tzw. patriotów będzie miało wycieczkę do Warszawy na przesłuchanie w prokuraturze. Ciekawe jak będą się tłumaczyć. ( ͡° ͜ʖ ͡°)-

#wykop #lublin #lgbt #marszrownosci #prokuratura #4konserwy #neuropa
InformacjaNieprawdziwaCCCLVIII - Ostatnio kilka osób na Wykopie wrzucało screeny z ko...

źródło: comment_sw2h0OrTsvoVmwWwEPmALZRKXBvQOi90.jpg

Pobierz
  • 296
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@jakostobedzie: Czasy, w których nie ma przyzwolenia żeby rządziły nami osiedlowe i chuligańskie zasady, tylko prawo i właściwa postawa moralna, w której nie ma przyzwolenia na patologię i nawoływanie do nienawiści, a zgłoszenie na policję takich czynów jest rzeczą normalną a nawet oczekiwaną. Zakładam że się wychowałeś w szemranym środowisku bo innego wytłumaczenia na twoją wypowiedź nie widzę.
  • Odpowiedz
@InformacjaNieprawdziwaCCCLVIII:

> Ciąganie ludzi po sądach za komentarze w internecie.


Nie szanuje, nie popieram i na tle polskiego prawa karnego jestem wobec tego zdecydowanie wrogo nastawiony.
Wiem, że w Polsce to co zrobili jest uznawane za przestępstwo, ponadto także tego nie popieram, ale jestem też świadom tego, że nikt nie może nikogo pociągnąć do odpowiedzialności za niezgłoszenie tego, a konsekwencje które mogą ponieść za to w świetle tego prawa są mocno nieproporcjonalne do rzeczywistej szkodliwości społecznej
  • Odpowiedz
traktują tego typu sprawy bardzo poważnie


@InformacjaNieprawdziwaCCCLVIII: A potem narzekacie na rozrost biurokracji..

Ja obstawiam, że tekst " Wysłałbym pedalstwo do Auschwitz" napisał jakiś lewak, zwolennik parady równości.
Chodziło mu o to, że opłaciłby "pedalstwu" wycieczkę do Oświęcimia żeby zobaczyło (pedalstwo) jak się kończy ograniczanie wolności.
  • Odpowiedz
@Ihyni: No wiem, bo jak tu sie nie wkurzyc. Ja i tak nie jestem jp na 100%, ale wiem tyle, ze i tak policja ma wystarczajaco duzo roboty bez takich smiesznych zgloszen. Dopoki nie bedzie konkretnych imion i nazwisk, jak i grozby smierci skierowane ku nim, nie powinno sie brac czegos takiego na powaznie, zwykle smieszkowanie w necie, szkoda czasu i pieniedzy podatnikow na takie rzeczy.
  • Odpowiedz
@januszbiznesow: Honor, szacunek i godność prędzej powinny już skłaniać do wytłumaczenia takiej stronie błędu w konstruktywnej rozmowie. Taka postawa z kompletną ignorancją wobec jej negatywnej strony świadczy raczej o kompletnym braku tych wartości.
  • Odpowiedz