Wpis z mikrobloga

Czemu francuzy są tak hejtowane, mam ten samochód pół roku i jeździ jak marzenie. Wyposazeniem nie odstaje na krok najnowszym modelem, od czujnikow parkowania, przez grzane automatyczne fotele na łączności bluetooth kończąc i wiele więcej. Silnik super wydajny, jadąc na trasie 170 km/h pali 6,5l, kosztował niecałe 20k.

Wygląda jak marzenie ()

#motoryzacja #pokazauto #peugeot
Pobierz C.....e - Czemu francuzy są tak hejtowane, mam ten samochód pół roku i jeździ jak mar...
źródło: comment_RA9dSdkhdJupqkw3wxanAWeIioqnanMV.jpg
  • 149
@Kotimisio: moi rodzice wzięli 308 z salony, a ja od nich odkupiłem kiedy go wymieniali. Wziąłem go rok temu.Znam historię od nowości. przez 10 lat w samochodzie wymieniane były filtry, oleje itd. Auto jeździ bez problemu, pali na mieście 4.5l, w środku jest dużo miejsca. Dużo zależy od samego auta.
Mój wujek ma nowe BMW, jest z nim w salonie co parę miesięcy.
@Cruise: @budus2: potwierdzam. Francuzy to fajne samochody, ale jak dobiją do 3-4 lat tudzież przy przebiegu 50-100tyś. zaczynają się niemiłosiernie #!$%@?ć. Przeważnie jedna awaria ciągnie za sobą drugą od zawieszenia, po przez elektryke na awaryjnych silnikach diesla skończywszy. Najlepiej leasing, max 4 lata bądź 100 000 km i wymiana.
@budus2: no zawsze znajdzie się wyjątek od reguły, ja miałem doświadczenie z 1.6 hdi, 1.8 benzyną i bodajże 2.0 dieslem, nie pamiętam już dokładnie ich nazw i parametrów. Wszędzie dramat, łącznie z padającymi wtryskiwaczami piezoelektrycznymi i remontem głowic. W benzynie padł rozrząd, który był od nowości, który miał jeszcze wytrzymać 10tyś km przed obligatoryjną wymianą. Szkoda gadać. Jak bym w przyszości kupował francuza to tylko od nowości i od razu sprzedawał
@Cruise: miałem 307SW, przez pierwszy rok wszystko super jak piszesz. Potem zaczęły się co kilka dni przepalać żarówki, aż pewnego dnia po wyłączeniu auta i jego zamknięciu wszystkie światła się palą. Komputer pokładowy do wymiany (coś tam się upaliło). Podczas wymiany komputera i przegrywaniu tam czegoś wskoczył przebieg o 100k wyższy. Za jakiś czas przestały działać czujniki parkowania. Z następnych awarii pamiętam jeszcze EGR, DPF i zawór wysokiego ciśnienia. Może po
Hah, sam niedawno kupiłem i po 400 km... przodem słupek przy parkowaniu konkretnie zahaczyłem :D Faktycznie przód mega długi i trzeba przywyknąć. Kupiłem za 13k, to i owo do zrobienia, ale mega przyjemność z jazdy.
@anotherguy: z francuzami jest ten problem, że mechanicy to idioci i cokolwiek innego niż vag nie umieją naprawić, nie zainwestują w interfejs do psa, nie potrafią czytać parametrów. Niestety wielu spotkałem idiotów, przez których były problemy, które można było rozwiązać tanio i szybko. Mogę tu pisać opowieści co idioci diagnozowali a co było popsute albo nawet nie było bo tak też raz miałem, nic nie było popsute a prawie otarło się
@Cruise fajnie ze sie cieszysz autem ale kur.. Pitolenie ze nie jest w niczym gorsze od nowego auta to jest taki dysonans ze szkoda gadac następnym krokiem Twoim pewnie bedzie wstąpienie do fan clubu pezota i krecenie gownoburzy ze wszystkie inne auta sa gorsze xD wsiadz sobie w salonie nawet do nowego. Pezota to szybko zmienisz zdanie