Wpis z mikrobloga

@ohmyjw: Tak mówi biblia. Gdyby katolicy wierzyli w to co tam napisano, a kościół nie wymyślał swoich nowych prawd wiary, to 2/3 Polski by się pod tym podpisała. No ale ludzie mają w dupie biblię. Wystarczy raz w tygodniu posiedzieć godzinę w kościele i zjeść wafla.
@ohmyjw:
1.
Ps

27 Odstąp od złego, czyń dobro,

abyś mógł mieszkać na wieki13,

28 bo Pan miłuje sprawiedliwość

i nie opuszcza swych świętych;


nikczemni wyginą,

a potomstwo występnych będzie wytępione.

29 Sprawiedliwi posiądą ziemię

i będą mieszkać na niej na zawsze.


2.

Tes 2

1 A wiedz o tym, że w dniach ostatnich nastaną chwile trudne. 2 1 Ludzie bowiem będą samolubni, chciwi, wyniośli, pyszni, bluźniący, nieposłuszni rodzicom, niewdzięczni, niegodziwi,
@ohmyjw: Poza tym, nie wiem czym wg Ciebie charakteryzuje się sekta. Ja jestem niewierzący, ale poznałem dość dobrze nauczanie Świadków i przez oparcie się na biblii zamiast na np. zarządzeniach papieży czy teologów, uporali się z 90% kwestii, które najbardziej rażą mnie w KK.

Nie przystąpię do nich, bo po prostu w to wszystko nie wierzę, ale gdybym był Chrześcijaninem, przyjąłbym pewnie ich chrzest
@BuzzKillington aha, a więc to interpretujemy dosłownie, a nie w przenośni? No i po drugie, można to przyporządkować do dowolnego okresu w dziejach. Błogosławię sobie rok 2018, gdybym żył w 1944 to byłoby straszne.