Wpis z mikrobloga

Przymierzam się do wymiany telefonu. Od dobrych kilku lat używam iOSa.
Rozważam przejście na android i chciałbym poznać opinie tych osób które używają Androida.

Zalety iOSa:
- bezpieczeństwo
- dłuższe wsparcie/aktualizacje
- prywatność
- wydajność
- łatwa obsługa

- Airdrop
- Airplay
- sterowanie AppleTV przez tel
- kończenie akcji z tel na komp
- ddbieranie i odpowiadanie na tel/SMS na komputerze

- Live Photos
- zapisywanie wyłacznie miniaturek zdjęć na telefonie przy włączonej synchronizacji

- śledzenie i resetowanie zdalnie urządzenia
- auto backup tel do chmury
- wspólna chmura dla rodziny
- zdalne sterowanie homekit przez Apple TV

Jak do tych rzeczy ma się android?

Zalety Androida:
- lepszy wyświetlacz (jeśli kupie coś z amoled)
- cena telefonu
- czytnik kart sd (w zależności od telefonu)
- większy wybór modeli telefonów

Jakie są jeszcze zalety androida? Czy w ogóle są jakieś bo te wymienione przeze mnie to nie są zalety samego androida a hardwaru/dostępności/etc?

Jaki model polecacie w budżecie ~3000zł?

#android #ios #iphone #telefony #smartfon
  • 60
  • Odpowiedz
@Maciek1422: asystent po polsku to wielki plus, sam śledzę jak to się rozwija u googla. Nawet jeśli nie przejdę na androida to kibicuje rozwiązaniu bo wydaje mi się ze po pierwsze to napędzi wsparcie języka polskiego w innych rozwiązaniach a po drugie Apple może bedzie chciało dogonić googla w tym temacie.

Dzięki za info właśnie o takie konkrety mi chodziło, ale przez ten hejt i wojnę między iOS - Android
  • Odpowiedz
@biliard: wydajność to nie tylko uruchamianie aplikacji.
Nie wspomnę o tym ze tak amatorsko przeprowadzone testy mogą być niemiarodajne.
Choć jeśli wyniki są za każdym testem podobne to mogą ukazywać trochę prawdy.
  • Odpowiedz
@Achim32: Nie raz jeden a raz drugi, tylko 16:7 na pierwszym kółku oraz 14:1 na drugim - w obu przypadkach dla Samsunga s9plus wobec apple XS ( w wersji za ok 7tys zl). Piszę o tym przypadku by pokazać, jak słabą optymalizacją dysponuje iPhone, bo - warto przypomnieć - najnowszy chip apple teoretycznie jest wydajniejszy od snapdragonow czy exynosów (jakkolwiek nie we wszystkim). Co zatem stało się z mityczną optymalizacją
  • Odpowiedz
@dobry_wykopek: Nie wiem, czy interesujesz się tematyką, ale tak - są powtarzalne. Analogicznych porównań, zresztą niekiedy zbiorczych różnych marek, znajdziesz na yt bez liku. Szczególnie drugie kółko robi wrażenie - zarządzanie RAM. Przypomnę tylko, że s9plus ma jej 6gb, co w praktyce jeszcze apple pogrąża. Duża ilość plus sprawny system przywracania zawartości pamięci po resecie (o czym w filmie nie wspomniano) gwarantuje błyskawiczne przywracanie apek.
W praktyce drugie kółko mówi
  • Odpowiedz
@biliard: nie zrozumiałeś...
Cały film który podesłałeś to 1 test podzielony na 2 etapy.

Taki pojedynczy test jest mocno amatorski chociażby z tego powodu ze autor nie wie co w danej chwili dzieje się w systemie. Nie wspomnę o porównywaniu uruchamiania różnych aplikacji(AppStore i Google Play).

Inna sprawa ze implementacje tej samej aplikacji między platformami różnią się od siebie, czasem nawet bardzo znacząco wiec te testy są
  • Odpowiedz
@dobry_wykopek: Rozumiem trudności, ale - raz jeszcze wspomnę - testów i porównań bez liku, także organizowanych przez ekspertów. Tak, to firmy branżowe zazwyczaj je organizują. Są też porównania w różnych warunkach oraz przy różnych aplikacjach. Dlatego wyniki bywają różne, ale - litości - tendencja ogólna jest bardzo jednoznaczna. Apple w praktyce ukazuje braki optymalizacji także wobec tańszych telefonów - np od one plusa.
Natomiast dodam, że różnice nie są tak
  • Odpowiedz
@adgebworthy: Jaką chmurę na androida polecasz ? Jak miałem androida to miałem dropboxa , na ios mam iclouda to co mi się mega podoba to to że jak usunę zdjęcię na telefonie to na chmurze też idzie do kosza. Jest takie coś na androida ?Tak samo że na iphonie były jakby tylko miniaturki , skompresowane zdjęcia a oryginał w chmurze. Jak chciałem starę zdjęcie zobaczyć to było ono w galeri
  • Odpowiedz
jak prywatność u appla?


nieudostepnianie moich danych żadnym firmom trzecim nawet władzom, blokowanie śledzenia urządzenia poprzez wifi przez zmiane sygnatur urządzenia,

inne


@dobry_wykopek: pzdr ziombel xD
@dobry_wykopek: zalezy, jezeli nie masz innych produktow od apula to ja bym bral oneplus 6 lub poczekal na 6t, ale jezeli masz macbuki i inne bajery to bralbym ajphona
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dobry_wykopek: Windows 10 w najnowszej aktualizacji wprowadził opcję wysyłania smsów i przeglądania zdjęć z telefonu i najprawdopodobniej będą to rozwijać (wspólny schowek itd..) Jeżeli używasz usług MS to również możesz synchronizować pliki z pctem.

Telefony jakie mogę polecić do 3k to Samsung s9/Note8 lub jeśli wolisz czystego androida to Pixel 2 (Trzeba go sprowadzać).

Ogólnie z tego co napisałeś wnioskuję że używasz ekosystemu Appla więc na twoim miejscu nie pchałbym
  • Odpowiedz
@biliard:

Rozumiem trudności, ale - raz jeszcze wspomnę - testów i porównań bez liku, także organizowanych przez ekspertów. Tak, to firmy branżowe zazwyczaj je organizują. Są też porównania w różnych warunkach oraz przy różnych aplikacjach. Dlatego wyniki bywają różne, ale - litości - tendencja ogólna jest bardzo jednoznaczna. Apple w praktyce ukazuje braki optymalizacji także wobec tańszych telefonów - np od one plusa.


możesz podrzucić linkiem do jakichś eksperckich testów
  • Odpowiedz
na andku możesz zrzucić muzykę po kablu xD


@Noct: rozumiem że piszesz o nieużywaniu dodatkowego oprogramowania (jesli nie to uwaga: na iPhona też można wrzucić muzykę przez kabel).
Masz rację - używanie dodatkowego oprogramowania nie jest super wygodne, ale niestety wymuszone tym że system jest zamknięty i każda aplikacja działa w swoim sandboxie który ma odzwierciedlenie w dostępie do plików na dysku.
  • Odpowiedz
@dobry_wykopek: Nie rozumiem sugestii, czemu eksperci nie mieliby testować, jak urządzenia zachowują się w faktycznych sytuacjach, do jakich są zresztą zaprojektowane. A za wyszukiwarkę nie robię. Zapewniam jednakże, iż publikacji na necie jest mnóstwo. Także porównań testów syntetycznych czy sprawności poszczególnych elementów urządzenia. Jeśli wkładasz angielskim, to nie masz czego się bać. Miłej lektury.
Eot
  • Odpowiedz
@Vandzior:

- odbieranie i odpowiadanie na tel/SMS na komputerze

Jeśli korzystasz z aplikacji sms od google, to masz taką możliwość.


Wymaga to jakiegoś dodatkowego oprogramowania? Działa tylko z sms czy także
  • Odpowiedz