Wpis z mikrobloga

Przymierzam się do wymiany telefonu. Od dobrych kilku lat używam iOSa.
Rozważam przejście na android i chciałbym poznać opinie tych osób które używają Androida.

Zalety iOSa:
- bezpieczeństwo
- dłuższe wsparcie/aktualizacje
- prywatność
- wydajność
- łatwa obsługa

- Airdrop
- Airplay
- sterowanie AppleTV przez tel
- kończenie akcji z tel na komp
- ddbieranie i odpowiadanie na tel/SMS na komputerze

- Live Photos
- zapisywanie wyłacznie miniaturek zdjęć na telefonie przy włączonej synchronizacji

- śledzenie i resetowanie zdalnie urządzenia
- auto backup tel do chmury
- wspólna chmura dla rodziny
- zdalne sterowanie homekit przez Apple TV

Jak do tych rzeczy ma się android?

Zalety Androida:
- lepszy wyświetlacz (jeśli kupie coś z amoled)
- cena telefonu
- czytnik kart sd (w zależności od telefonu)
- większy wybór modeli telefonów

Jakie są jeszcze zalety androida? Czy w ogóle są jakieś bo te wymienione przeze mnie to nie są zalety samego androida a hardwaru/dostępności/etc?

Jaki model polecacie w budżecie ~3000zł?

#android #ios #iphone #telefony #smartfon
  • 60
@biliard:

Nie rozumiem sugestii, czemu eksperci nie mieliby testować, jak urządzenia zachowują się w faktycznych sytuacjach, do jakich są zresztą zaprojektowane.


Przecież ja nigdzie tak nie napisałem, ale podstawą zawsze powinny być testy w kontrolowanym środowisku.

A za wyszukiwarkę nie robię.

Myślałem że skoro tak ochoczo wrzuciłeś ten randomowy filmik to podzielisz się też czymś bardziej wartościowym.
To co ja znalazłem w trochę poważniejszych źródłach zdaje się potwierdzać wysoką pozycję iPhonów,
@Vandzior: właśnie w iphonie jest to od razu po wyjęciu z pudełka i zalogowaniu się.
I to jest właśnie ten problem z androidem - większość rzeczy jest możliwa. Niestety sporo z nich wymaga dodatkowego oprogramowania i konfigurowania, a ostatecznie i tak nie mam tylu możliwości bądź nie działa wystarczająco stabilnie.
@Tukan_Marcin:

np co xD

ty tak serio? czytanie boli czy co?

dokładnie to czego dotyczyła moja odpowiedź czyli odbierania rozmów i smsów na kompie - wymaga to instalowania dodatkowego oprogramowania, a jak już zainstalujesz to obsługuje tylko smsy a rozmów już nie
@dobry_wykopek: szukałem ale nie znalazlem. Jeszcze na minus Androidow to czytnik palca na plecach. Fatalne rozwiązanie. Jedynie OnePlus 6T będzie miał w ekranie i to chyba jedyny telefon poza Pixel 3 (XL ma obrzydliwy notch), który rozważyłbym.
szukałem ale nie znalazlem


@badboy: dziwne, wydawałoby się że google powinien sobie lepiej radzić w tej kwestii.
Chociaż pewnie ze względu na zamknięty system apple mogło to zaimplementować w tak efektywny sposób (aplikację muszą implementować określony interfejs żeby wyniki z nich były dostępne w spotlight)
@dobry_wykopek: jeśli jednak przesiadlbys się na Androida to polecam czysty system od Google (Pixel 3/XL) lub z AndroidOne, np: Nokia 7.1 lub rzeczony OnePlua 6T (prawie czysty Ansroid) ze względu na aktualizacje, które bardzo kuleją nawet we flagowcach.
@dobry_wykopek: O właśnie, spotlight! Tego też mi brakuje, chociaż w Huawei z którego teraz korzystam zastosowali taką można powiedzieć namiastkę tego rozwiązania.
Tylko niestety rozchodzi się tu o cenę. 5k za telefon to dla mnie również zaporowa cena patrząc że za tyle można mieć MacBooka pro... Z drugiej strony to inni producenci się też coraz wyżej cenią, Pixel też jest strasznie drogi. Także jedyna nadzieją że producenci tacy jak OnePlus utrą
@dobry_wykopek:

- Airdrop

Android ma WiFi Direct, aplikacje pozwalają uruchamiać serwer FTP, jest nawet staromodny Bluetooth. W przeciwieństwie do gównianego rozwiązania Apple które działa tylko z innymi sprzętami Apple działa niemal ze wszystkim.

- Airplay

ChromeCast, DLNA, Miracast, znowu dużo bardziej uniwersalne niż rozwiązanie Apple.

- kończenie akcji z tel na komp

Windows 10 ma narzędzie które na to pozwala.

- ddbieranie i odpowiadanie na tel/SMS na komputerze

Android Messages +
@Thunderlane:

Android ma WiFi Direct, aplikacje pozwalają uruchamiać serwer FTP, jest nawet staromodny Bluetooth. W przeciwieństwie do gównianego rozwiązania Apple które działa tylko z innymi sprzętami Apple działa niemal ze wszystkim.

te rozwiązanie jest wudowane czy trzeba instalować aplikację?
Mogę wysyłać zdjęcie/plik z podglądu czy musze otwierać osobną aplikację i tam go wybrać?
Z czym innym oprócz urządzeń z androidem działa ta funkcja?

ChromeCast, DLNA, Miracast, znowu dużo bardziej uniwersalne niż
@dobry_wykopek:

te rozwiązanie jest wudowane czy trzeba instalować aplikację? Mogę wysyłać zdjęcie/plik z podglądu czy musze otwierać osobną aplikację i tam go wybrać?

Z czym innym oprócz urządzeń z androidem działa ta funkcja?
Wifi Direct i Bluetooth są wbudowane w system. Wysyła się po prostu z menu udostępniania. Bluetoothem to prześlesz plik nawet na pierwszy lepszy zwykły telefon o ile ma Bluetootha. No może tylko na iPhona się nie da bo