Wpis z mikrobloga

A taki był ładny... tytanowy. Zaje*iste rozpoczęcie weekendu i zakończenie sezonu. Dajcie miłe słowo na pocieszenie (,)

TLDR:


Leżałem już w łóżku. Usłyszałem huk i alarm z blokady na tarcze hamulcowe. Wyjrzałem przez okno - motocykl leży. No ku*wa, nie wierzę. Szybko się przebrałem i zszedłem na dół. Nikogo dookoła... Dzwonię pod 112, wyjaśniam, nagle podjeżdża młody gościu samochodem i mówi, że wszystko widział, wie jak wyglądali i którędy poszli sprawcy. Mieli na sobie charakterystyczne pomarańczowe spodnie jednej z "gildi" studenckich. Wskakuję na miejsce pasażera i ruszamy. Na telefonie przełączają mnie na policję. Jedziemy wzdłuż drogi. Są, idą sobie spokojnie, nawet nie uciekają, nawaleni w trzy dupy. Zatrzymujemy się trochę dalej, zdążyli się rozdzielić, straciliśmy jednego. Idziemy kawałeczek za drugim, zaprowadza nas pod same drzwi mieszkania - wiemy jak się nazywa. Policja dostaje info nie bieżąco, podjeżdża do nas kilka minut później. Rozmawiamy chwilę, a delikwent chwiejnym krokiem wychodzi z klatki i jak gdyby nigdy nic idzie w naszym kierunku, mija nas. Policjanci zapraszają go na pogawędkę. Ja jadę obejrzeć motocykl. Crashpad przyjął uderzenie na siebie. Połamane podnóżki, porysowana osłona na dłonie i kufer, połamany kierunkowskaz. Straty wyceniłem na kilka tysięcy. Policja prowadzi śledztwo, sprawa trafi do sądu.

Tak się żyje w tej Szwecji.

#motoryzacja #motocykle #szwecja #dziendobry #zalesie
Pobierz vans - A taki był ładny... tytanowy. Zaje*iste rozpoczęcie weekendu i zakończenie sez...
źródło: comment_PWNymQNNovENgnf6TEBbn6ljexSptGLV.jpg
  • 31
@Wariat_Z_Mokra_Glowa: Miałem mały wypadek w maju i robiłem wszystko z AC. Też myślałem, że wszystko takie proste, a prawda jest taka, że do dzisiaj nie skończyli naprawy (kilka plastików zostało do wymiany, nie mieli na stanie a ja chciałem jeździć). Kasy z ubezpieczenia też w całości przez to jeszcze nie zobaczyłem. Ile mnie kosztowało użeranie się z PZU i Kawasaki to tylko ja wiem.
O tyle dobrze, że i tak miał
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Rodriquez: w sumie to byś się zdziwił. Uczelnia ma około 3k studentów. Spokojnie 10% to hindusi, drugie tyle to chińczycy :)

Jak studiowałem magisterkę to na 30 osób na kierunku szwed był tylko jeden ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@vans: tylko ze ten co pytał czy byli opaleni miał na myśli uchodźców a nie studentów z Erasmusa( ͡° ͜ʖ ͡°)