Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Wiem, że wykop to niezbyt dobre miejsce na takie pytania, ale spróbuję.
Jak to jest, że mężczyźni nie bardzo patrzą u kobiet na takie rzeczy jak wykształcenie i zaradność. Bo z mojego otoczenia ci najbardziej wykształceni, zaradni mężczyźni na dobrych stanowiskach mają dziewczyny, które zajmują się kolejno wizażem, robieniem paznokci i opiekowaniem się dziećmi. Tylko jedna ma skończone studia, niezbyt ciężkie jak można się domyśleć. Czy naprawdę obycie, inteligencja, wykształcenie kobiety ma dla was tak małe znaczenie? Czy naprawdę dla mężczyzn liczy się młody wygląd, szczupła sylwetka i nic więcej? Jak to jest w końcu? Czy bez znaczenia jest dla was czy dziewczyna skończyła trudny kierunek i pracuje w zawodzie czy jest bez studiów i robi paznokcie?
Bylibyście dumni z dziewczyny, która sobie świetnie radzi, prowadzi własny biznes lub wykonuje jakiś specjalistyczny zawód, wymagający wiele włożonej pracy?

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy dla młodzieży
  • 52
@AnonimoweMirkoWyznania: Bez znaczenia, jaka jest niby różnica między kobietą która skończyła maturę, a taką która jest po studiach? No nie ma jej wcale xD To tylko papierek, nie świadczy on np. o przyszłych zarobkach. Teraz studia jest w stanie ukończyć każdy, zwykła pajacerska szkoła jak to mówił Ś.P. prof. Bogusław Wolniewicz. Kiedyś to była szkoła dla elity, teraz każdy może przysmarować dolarów za papierek i go ma.
@AnonimoweMirkoWyznania: myślę, że na Twoje pytania jest tyle odpowiedzi, ile jest związków. Jedni faceci lubią dziewczyny, których głównym zadaniem życiowym jest ładnie wyglądać, a inni takie, które są inteligentne i ambitne. Osobiście nie mógłbym być z dziewczyną, z którą nie mam o czym rozmawiać i która byłaby na niższym poziomie intelektualnym, nawet jeżeli wyglądałaby jak modelka. Próbowałem takich relacji i się nie dało ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@AnonimoweMirkoWyznania: Sporo gości po prostu czuje się lepiej, jeżeli kobieta jest "zależna" od nich. Z jednej strony narzekają na materialistki, a z drugiej strony tylko to często mają do zaoferowania, bo po prostu łatwiej rzucić się w pracę, niż w budowanie relacji. Jak kobieta nie potrzebuje pieniędzy czy dóbr materialnych, tylko tej relacji, to po prostu się gubią.
CzarnyNarrator: Kobiety same wykazują większe zainteresowanie mężczyznami o wyższym statusie społecznym - lepiej wykształconymi i bardziej zaradnymi.

Te wykształcone i dobrze zarabiające same często chcą kogoś dobrze, a najlepiej lepiej zarabiającego.

Podobne sobie osoby mogą się dobierać jak oboje chcą partnerskiej relacji, a kobiety są hipergamiczne, a mężczyźni bezpieczniej się czują z kimś o słabszej pozycji.

I jak już wyżej powiedziano, na paznokciach można na polskie warunki bardzo solidnie zarabiać.

Zaakceptował:
@AnonimoweMirkoWyznania: Ale czego Ty chcesz od wizażystek czy opiekunek? Jest olbrzymie zapotrzebowanie na dobre usługi w tych zawodach. Kobiety będą się malowały zawsze, a społeczeństwo się bogaci więc i klientek będzie przybywać, poza tym to już nie te czasy że kosmetyczka to tylko raz w roku jak trzeba iść na wesele. Opiekunki? Jak najbardziej - coraz więcej par mając dziecko chce też prowadzić życie towarzyskie, a skoro mają coraz więcej kasy,