Wpis z mikrobloga

@farmaceut: Apple pozbawia cie ochrony anytwirusowej jeżeli zainstalujesz program, który nie jest na white-list apple.
Taki udawany pcmasterrace, tak naprawdę działa i funkcjonuje jak konsola.
Aha i o grach zapomnij. xD
@Christophy:

-#!$%@? ceny


Dla jednego #!$%@?, dla innego nie. Zalezy do czego sluzy komputer. Super sprzet do grania tez wymaga sporo hajsu

zamknięty system


linux nie jest zamkniety, a mac postawiony jest na linuksie. poza tym nie przeszkadza mi to, bo jestem normalnym uzytkownikiem ,a nie kucem, zeby grzebac w jadrze (a raczej jadrach)

-"it's not a bug, it's a feature"


no jo, ostatnio mowiono... o tej autoaktualizacji Windows co prawie
@farmaceut:

Super sprzet do grania tez wymaga sporo hajsu


4k i masz porządny piec do grania, laptop apple w tym momencie to Macbook Air co będzie w lowach coś puszczał 720p.

zamknięty system


Chodzi mi o iOS jeśli mówimy o Apple ogólnie. Na iOS nie da się normalnie zainstalować innych apek niż z appstore chyba że jailbreak. Nie wrzucisz swojej muzyki/filmów w dobrej jakości bo nie i #!$%@?. Nie chce mi
@farmaceut:

To nie tak dzialaa. Sciagasz program i jelsi nie jest na tym co nazywasz 'white-list' to dostajesz informacje, ze instaluejsz na wlasna odpowiedzialnosc. Mozesz miec inny natywirus, czyli tak jak masz w Windowsie, ale roznica jest taka, ze sciagajac program on moze juz byc sprawdzony przez Apple, wiec bedziesz 100% pewny jego bezpieczenstwa. Tak wiec masz niejako 2 etapy bezpeiczenstwa w Macu, na Windws jest to wylacznie antywirus.


To musieli
@Christophy:

4k i masz porządny piec do grania, laptop apple w tym momencie to Macbook Air co będzie w lowach coś puszczał 720p.


Tyle puszcza mi stary MBP mid 2012.

Chodzi mi o iOS jeśli mówimy o Apple ogólnie. Na iOS nie da się normalnie zainstalować innych apek niż z appstore chyba że jailbreak. Nie wrzucisz swojej muzyki/filmów w dobrej jakości bo nie i #!$%@?. Nie chce mi się dalej wymieniać,
@Nedkely:

To musieli to zmienić, bo pare miesięcy temu na macach miałeś info, że ochrona antywirusowa przestaje działać po tym jak zaznaczyłeś opcje by uruchamiać nieautoryzowane programy. Polityka tej firmy częściej się zmienia niż pogoda.


Nic nie zmienili. Jest jak bylo.

Spoko, na linuxie też można używając jakihś dziwactw pokroju translatorów i innego bedziewia.

Żenua po całości, w dodatku z mocnym spadkiem fps w porównaniu do windowsa.

Producenci wydaja gry w
@farmaceut:

Tyle puszcza mi stary MBP mid 2012.


To chyba masz jakiś stuningowany model, bo nowe integry z 2018 roku w laptopach nie robią dużo.
UHD620, nowa integra w laptopach z Intelami 8genereacji w nowych tytułach.

Nie mowimy o iOS tylko o Mac


Wpisujesz #apple #mac #os, kieruję się tym co widzę, ale dobra, omińmy temat iOS.

nic sie nie dzieje z moim MBP


Dowód anegdotyczny, nie liczy się.
C.....y - @farmaceut: 
 Tyle puszcza mi stary MBP mid 2012.

To chyba masz jakiś st...