Wpis z mikrobloga

#pracbaza
U mnie w pracy niedługo podwyżki i system zachęcania do nie chodzenia na L4. Za każdy miesiąc w którym nie weźmiesz l4 dostaniesz 100zl, za cały kwartał dodatkowo 200zl. Pieniądze dostajesz na koniec roku, a w przypadku pójścia na L4 wszystko się resetuje :3 ciekawe jak zareagują pracownicy. Niedługo trzeba będzie im tą nowinę przekazać xD według mnie trochę ten pomysł zalatuje obozem pracy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 169
@Niukron u nas tak jest. 100 zl co miesiac platne co kwartal. Masz w danym miesiacu l4 - nie masz stowki.

Ludzie i tak nie chodza na l4 bo wystarczy jeden dzien aby stracic cala premie wydajnosciowa. A to juz 600 zl na miesiac.
@Niukron u mnie jest 200 brutto wypłacane za kazdy miesiąc bez L4. Od stycznia zamiast co miesiąc będzie premia co kwartał. Ale najlepsze jest to, że L4 najkorzystniej planować bo przy pełnym miesiącu zwolnienia wychodzi się nieraz lepiej finansowo niż przychodząc do pracy na tydzień czy dwa. Ogólnie chory system.
@Niukron to nawet nie jest obóz pracy, to jest niewolnicza mentalność i niewolnicze metody. Kisne zawsze z niewolników w stylu "ja tu 20 lat robię i nigdy zwolnienia nie brałem!!!", zazwyczaj są oni popychadłami, o podwyżkę się nigdy nie upomną, ot takie konie rodem z Orwella. Współczuję, jeśli 100 zł a ryzyko powikłań nawet po grypie to gra warta świeczki. Ja bym swojego szefa wyśmiał, ale ja robię na zagranicznego złodzieja i
@Niukron jak się trafi jakiś cfaniak, to będzie cały rok korzystał ze zwolnień i na koniec wystąpi o pełną pulę nagród. A jeśli ta cała procedura brzmi tak, jak to opisałeś, a więc dotyczy L4, to zgarnie kasiorę. A to dlatego, że druku L4 nie ma od wielu lat, teraz zwolnienia wystawia się na zus zla ( ͡º ͜ʖ͡º)