Wpis z mikrobloga

#pracbaza
U mnie w pracy niedługo podwyżki i system zachęcania do nie chodzenia na L4. Za każdy miesiąc w którym nie weźmiesz l4 dostaniesz 100zl, za cały kwartał dodatkowo 200zl. Pieniądze dostajesz na koniec roku, a w przypadku pójścia na L4 wszystko się resetuje :3 ciekawe jak zareagują pracownicy. Niedługo trzeba będzie im tą nowinę przekazać xD według mnie trochę ten pomysł zalatuje obozem pracy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 169
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Niukron: Mam coś podobnego tylko ze mniejsze. Liczone za pół roku. W lipcu wyszło ok 500zl więcej na rękę a w sierpniu na 34osoby na szychcie pracowało tylko 20 reszta się rozchorowała ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@petedendo: Średnio legalne bym powiedział. Premia jest tu zależna od okoliczności, na które pracownik nie ma wpływu. Lekarz wystawia teraz zwolnienie elektronicznie, pracodawca otrzymuje od lekarza informację o zwolnieniu i pracownik nie ma prawa pojawić się wtedy w pracy. Takie zapisy zachęcają do tego, aby pracownik nie chodził do lekarza. Jest to sprzeczne z obowiązkiem pracodawcy o dbanie o zdrowie i życia pracownika.
  • Odpowiedz
mnie to wcale nie dziwi, zwłaszcza w korpo, gdzie pracują panowie w rureczkach, którzy jakby poszli do wojska to by zginęli tam po jednym dniu. To są własnie ci ludzie, przez których zarząd wprowadza tak chore zasady - bo jak ich główka boli to L4, jak mają kaca po dwóch reddsach - L4, paluszek u nogi boli, bo nowe air maxy upijają - L4.
Dziwicie się potem, że szef się #!$%@?? ja
  • Odpowiedz
@Niukron: bez sensu, z tym resetowaniem To już w ogóle. Będą chorzy ludzie przychodzić, zarażając innych. Spadnie efektywność pracy, jeśli pracują manualnie to przy gorączce powiedzmy będzie szlo im wolniej, będą słabsi a ręce będą mieli zajęte smarkaniem, przy pracy z klientem nie będą mieli siły gadać, będą mieli trochę wylane, często słowa nie będą mogli powiedzieć. Klient tez nie pomyśli dobrze o firmie wtedy. Kurde kiedyś pracowałam na stoisku
  • Odpowiedz
@Niukron: u nas w pracy był tez taki system. (płacili wiekszy hajs. cos koło 300-500zl) skończyło sie tak, ze jak ktos faktycznie musiał isc na zwolnienie bo nie nadawał sie do pracy, to potrafił przedłużyć sobie zwolenienie do końca miesiąca bo stwierdzał, ze i tak juz tych pieniędzy nie dostanie.
  • Odpowiedz
@Niukron to tak samo, jak te durne nagrody i dodatkowe punkty w szkole za brak nieobecności przez cały rok xD Później ci fanatycy chodziki codziennie, nawet bardzo chorzy i zarażali innych ludzi ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Niukron: u nas jest praca zasadnicza + premia administracyjna - za dzień L4 nie dostajesz premii administracyjnej wyliczonej na jeden dzień ~100plnów dziennie się traci za dzień L4 więc ogólnie nie polecam .. ale działa bo na L4 nikt nie chodzi
  • Odpowiedz