Wpis z mikrobloga

Mirasy, szybka piłka. Mieszkanie w Warszawie czy mieszkanie w Piasecznie? W obu przypadkach kredyt, przy czym mniejsze miasto to 385k kredytu, w Warszawie 610k (liczę oba mieszkania z wykończeniem 100k i miejscem parkingowym w garażu podziemnym). Na razie jestem gotów na wkład własny 100k ale zastanawiam się czy nie dorzucić i żeby wkład własny był 150k ale tylko w przypadku mieszkania w Warszawie, wtedy wyszłoby 560k kredytu. Co myślicie o tym? Dojazd z Piaseczna do Wawy jest jaki jest ale i mieszkania sporo tańsze, chociaż jak sobie doliczę koszt biletu na 2 strefę to już takiej dużej różnicy w miesięcznych kosztach nie ma...

Ankieta w postaci komentarzy

#mieszkanie #warszawa #piaseczno #zakupmieszkania #wlasneczterykaty
  • 101
@kuta_senator miałem ten sam dylemat prawie dwa lata temu. I postawiłem na Stara Iwiczna. Do pracy (pociąg + tramwaj) dojeżdżam w 40 minut i korki mnie nie interesują (Piaseczno/Nowa Iwiczna > Służewiec > Głęboki Mordor).
Koszty biletu są w tej chwili niewielkie bo jest karta ze zniżką dla płacących podatku w Piasecznie. Cisza, spokój, lasy, jeziorka itd... plusuje Piaseczno.
@kuta_senator Bierz mokotow. Nie sluchaj tych co sie chwale,ze potrzebuja tylko 30 minut do centrum jadac samochodem. W godzinach 11-13. Ja mam mieszkanie na mokotowie: Przy metrze Przy przystanku tramwajowym do tego slynnego Mordoru Do pracy 20 minut piechotka,spacerkiem. Jak mam lenia tramwajem 10. Fakt,stare budownictwo. Ale z cegly.Wiec cicho. Parking fakt,ze na naziemny,ale miejsce parkingowe to jakies smieszne kwoty w stylu 100zl/miesiac. A dojazdy 2-3h dziennie wiecej to jednak kupe czasu.