Wpis z mikrobloga

Mirasy, szybka piłka. Mieszkanie w Warszawie czy mieszkanie w Piasecznie? W obu przypadkach kredyt, przy czym mniejsze miasto to 385k kredytu, w Warszawie 610k (liczę oba mieszkania z wykończeniem 100k i miejscem parkingowym w garażu podziemnym). Na razie jestem gotów na wkład własny 100k ale zastanawiam się czy nie dorzucić i żeby wkład własny był 150k ale tylko w przypadku mieszkania w Warszawie, wtedy wyszłoby 560k kredytu. Co myślicie o tym? Dojazd z Piaseczna do Wawy jest jaki jest ale i mieszkania sporo tańsze, chociaż jak sobie doliczę koszt biletu na 2 strefę to już takiej dużej różnicy w miesięcznych kosztach nie ma...

Ankieta w postaci komentarzy

#mieszkanie #warszawa #piaseczno #zakupmieszkania #wlasneczterykaty
  • 101
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kuta_senator: jeśli Cię stać na prawie 500k kredytu (czyli rata w okolicach 2,5k/miesięcznie przy sensownym okresie kredytowania) to nie ma co się zastanawiać nad Piasecznem. Szkoda życia
  • Odpowiedz
@sosna119: stać byłoby mnie i na więcej i na większą ratę, ale chodzi o to, że chce mieć w miarę sensowną, niską ratę, żeby nie było problemów jakbym takich pieniędzy jednak nie miał...
  • Odpowiedz
@kuta_senator: znajomy przeprowadził się 2 lata temu do Piaseczna, ok 30 lat. Błąd życiowy. Dosłownie nic tam nie ma, żadnej rozrywki, knajp, kina, gdzieś pójść czy coś. Więc "na wszystko" jeżdżą do Warszawy, samochodem korki, więc poruszać się autem mogą po 19. Tym samym w dni powszednie, po. pracy, nigdzie nie wychodzą bo mija się to z celem. Dramat.
  • Odpowiedz
chociaż jak sobie doliczę koszt biletu na 2 strefę to już takiej dużej różnicy w miesięcznych kosztach nie ma...


@kuta_senator: z kartą warszawiaka bilet miesięczny na 1 strefę obowiązuje też w 2. Natomiast jak Cię stać na droższy kredyt, to chyba szkoda życia na dojazdy.
  • Odpowiedz
@kuta_senator: Myślałeś o czymś, co jest dobrze skomunikowane? Polecam pomyśleć o miejscach w miarę blisko kolei. Z takiej Warki jedzie się samochodem szybciej niż pociągiem, tylko jeśli wyjedziesz przed 6.
Obczaj Legionowo, Pruszków i inne miasta na trasach KM, SKM i WKD.
Piaseczno to syf i zgrzytanie zębów
  • Odpowiedz
stać byłoby mnie i na więcej i na większą ratę, ale chodzi o to, że chce mieć w miarę sensowną, niską ratę, żeby nie było problemów jakbym takich pieniędzy jednak nie miał...


@kuta_senator: i w tym jest cały problem. Jedyna droga to większy wkład własny, ale to zwykle wymaga czasu (albo subwencji od rodziców). Mam podobny problem...
  • Odpowiedz
@Virino: @pralekwalek: myślałem ale chyba w grę wchodzi tylko Warszawa jak tak teraz czytam Wasze opinie... ;)
@sosna119: no ja bym chciał się wynieść w pełni na swoje cztery kąty, więc dlatego juz biore opcje kredytu na dluzej ale nadpłace go sobie za rok czy dwa jesli bedzie mozliwosc...
  • Odpowiedz
samochodem szybciej niż pociągiem, tylko jeśli wyjedziesz przed 6.


@pralekwalek: swietna rada... Ja teraz wyjeżdżam do pracy o 7:20 i jestem na 7:45, a mam do przejechania 10 km. O 6 to wstaję i to tylko dlatego, że robię kilka rzeczy przed pracą
  • Odpowiedz
@sosna119: samochodem wyjazd przed 6 nie wchodzi w grę... teraz tak dojeżdżam z domu mojego ojca pod Piasecznem i przy czwartku już ciężko dzień wytrzymać bo spać się chce jak się o 5 wstaje i chce się coś po powrocie z pracy zrobić...
  • Odpowiedz