Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Dopóki nie przeprowadziłem się do dużego miasta, dopóty nie miałem pojęcia jakim robakiem jestem. Wiedziałem, że nie pochodzę z bogatej rodziny a z popegerowskiej wiochy, ale nie miałem pojęcia jakim dziadem jestem. Chodzi mi tu głównie o kupno nieruchomości. Ceny za m2 są kosmiczne i wciąż rosną. Mam #!$%@?, całe życie będę mieszkał jak robak w pokoju z kilkoma obcymi ludźmi. No bo jak zarobię na mieszkanie? Programistą nie jestem bym odłożył w kilka lat, rodzice nie mają ani kasy ani pola żeby je sprzedać. Zostaje jedynie małżeństwo na 30 lat z bankiem i modlenie się o niezwolnienie z pracy. Ewentualnie emigracja i robaczenie kilka lat by jak najwięcej odłożyć. Teoretycznie można wziąć kredyt z partnerką, ale po pierwsze jaka zechce gołodupca ze wsi, a po drugie nigdy nie miałem powodzenia i raczej się to nie zmieni. Nawet nie zdajecie sobie sprawy jak zazdroszczę tym, którym rodzice kupili mieszkanie lub dorzucili się do niego oraz tym którzy dostali je w spadku od babci.
Wykopki mówią, że na rynku nieruchomości jest bańka i że ceny będą lecieć na łeb na szyję za kilka lat. Może i racja, ale tyczyć się to będzie tylko wsi i małych miasteczek powiatowych, gdzie ktoś kto zarabia średnią krajową jest traktowany niczym drugi Kulczyk. Dlatego wolałbym się nie przeprowadzać do mniejszego miasta. Niestety w większych miastach będzie tylko gorzej, tym bardziej że niedługo będą sprowadzać kosmitów z Jowisza tylko żeby ktoś robił za grosze gdy Ukraińcy i Hindusi wyjadą. I tak źle i tak niedobrze.
Czarno widzę swoją przyszłość. Nawet nie marzę o nowym deweloperskim osiedlu, zadowoliłbym się klitką w jakiejś zadbanej wielkiej płycie. Ale nie dla wieśniaka to. inb4 rób tak by twoje dzieci miały lepiej od ciebie - jakie dzieci, mam świadomie skazywać kogoś na bycie robakiem?
#przegryw #gorzkiezale #mieszkanie #dom #zarobki #zycie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy studenckie - bogata oferta przez cały rok
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Dopóki nie przeprowadziłem się do d...

źródło: comment_4RbgEsdTph98TVkmeXTk8WNgaIxQi6ba.jpg

Pobierz
  • 18
@AnonimoweMirkoWyznania: Zostają Ci:

- sprzedaż/pośrednictwo: nieruchomości, ubezpieczenia, etc., sufit wysoki, ale początki mogą być ciężkie
- nabycie nowych skilli: programowanie, szeroko pojęte wykańczanie mieszkań, etc. Może nawet jak nic nie umiesz to byś zaczął od tego co masz teraz, bo jest duży niedobór ludzi
- emigracja, najlepiej połączyć to z nabywaniem odpowiednich skilli/uprawnień, aby nie cieciować
@AnonimoweMirkoWyznania: Długo pracujesz za to 2600? Ja przy minimalnej dozie ambicji i wkładu własnego w naukę przydatnych pierdół prawie podwoiłem pensję w 3 lata, z 3k na 5.5k brutto. Może jeszcze wszystko przed tobą, o ile nie zajmujesz się głównie użalaniem się nad sobą.
OP: @PanKapusta: pół roku tu pracuję, ale sęk w tym, że nie wiem czy się da w tej firmie jakoś rozwinąć. W jakiej branży pracujesz, że udało ci się całkiem nieźle zwiększyć zarobki?
@mastift: gdzie ty pracujesz, że w 40 miesięcy zarobisz na mieszkanie?
@Mirek007: @Czarcz: do prac typu mechanik/spawacz nie mam zdolności manualnych, a na budowlankę jestem zbyt słabo zbudowany.

Ten komentarz został dodany przez osobę
@AnonimoweMirkoWyznania: w łańcuchu dostaw, ale to nie powinno mieć znaczenia dla tego argumentu, bo nie mam wykształcenia w tym kierunku. Robiłem to, co trzeba było i powoli szukałem aspektów, które mi się spodobały. Albo takie, którymi można wprowadzać ulepszenia w tym co robiłem. Albo oba ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) okazało się, że
@mastift: jak czytam takie wysrywy xD
320*4=1280 * ~4,3 = 5,5k PLN * 40 mcy = 220k PLN bez zadnych kosztow zycia XD a to nawet na mieszkanie nie jest wystarczajaca kwota
napisz ze zarabiasz ze 3k euro to moze to bedzie mialo sens, a nie mow ze w 40 miesiecy przy stawkach 320 za byle jaka robote zaraz bedzie na mieszkanie xD
@Herm1t: właśnie chodzi o to, żeby się uczyć na własną rękę. Chciałem zrobić bazę danych z kartami do gry w którą grałem i zrobiłem. Słabo bo słabo, ale teraz zrobiłbym lepszą ( ͡ ͜ʖ ͡)