Wpis z mikrobloga

Visual Studio Code to NADEDYTOR. Kucuję w nim od ponad roku i kurrr nie ma niczego wygodniejszego i sprawnego jak VS Code. Przez większość mojej gówno-kucowniczej kariery marnowałem czas na tłikowanie mojego vimrc, balans między użytecznością, szybkością i wyglądem. Wydrukowany cheat sheet, własne skróry, milion pluginów, książki, i co tydzień jakieś zmiany w vimrc, kurr ile czasu zostawiłem na głupim edytorze. NIE WARTO BYŁO. Nie powiem, pewne rzeczy są niezwykle wygodne, przykładowo po dziś dzień korzystam z Vimium na Firefoxie, co daje mi możliwości poruszania się za pomocą typowych Vimowych skrótów. A jednak, VS Code daje mi wygodę, której nigdy nie zaznałem. Ma wszystko to co ma Sublime tyle że jest Open Source, ma to co brakowało w Atomie, ale jest lżejszy. Do tego Vimowy keymap działa bez zarzutu, jeżeli ktoś chce może sobie z łatwością edytować skróty. Został mi NVim w terminalu, z którego korzystam do szybkich edycji, ale tak poza tym to ALL DAY VS CODE i pozdrawiam Stallmana.

#programowanie #kucowanie #webdev #vim
S.....z - Visual Studio Code to NADEDYTOR. Kucuję w nim od ponad roku i kurrr nie ma ...

źródło: comment_AM4YGpuKel2lTNYpizB5e7AJ686kVF4D.jpg

Pobierz
  • 27
@SuperZolnierz: kombajn. Ale uruchamiam i mam wsio prawie. A w vs milion pluginow. Co nie oznacza że vs jest zły. Jest naprawdę dobry. W stormie jest mi wygodniej. Bym mógł rozwazac wyższość jednym nad drugim musiałbym się wiele douczyć. Znam i uzywam może z 20% ich możliwości. W porywach.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@SuperZolnierz: I tak nie jest IDE, tylko zwykłym edytorem z uzupełnianiem słownikowym. Nie parsuje kodu i komentarzy, nie podpowiada metod. Te same funkcjonalności co Atom i Sublime, jedynie może szybciej.
Właściwie każdy edytor pakietu KDE ma takie funkcje. A do programowania zawsze lepiej dedykowane środowisko.
Wiem, bo w poszukiwaniu idealnego edytora testowałem wszystkie i aktualnie tylko KDevelop spełnia moje oczekiwania.