Wpis z mikrobloga

Dawkins stworzył skalę wiary z którą pewnie duża cześć z was miała styczność, jestem ciekaw jak wygląda na wykopie udział procentowy poszczególnych grup
#ankieta #gimboateizm #bekazkatoli #wiara #ateizm
snnop93 - Dawkins stworzył skalę wiary z którą pewnie duża cześć z was miała stycznoś...

źródło: comment_USCJ0uOeATBfwUYPZ976YCzdJvzhWV33.jpg

Pobierz

Którym numerkiem jesteś?

  • 1 3.9% (31)
  • 2 4.9% (39)
  • 3 6.2% (49)
  • 4 5.8% (46)
  • 5 11.8% (93)
  • 6 47.7% (377)
  • 7 19.7% (156)

Oddanych głosów: 791

  • 57
@snnop93: za każdym razem jak pojawia się na wykopie ankieta o wyznaniu przypominam sobie jak naczelny wykopoey jezuita wciskał kit, że ateiści tyle razy robili te ankietę aż wyszło im, że większość wykopków to ateiści. Tylko w każdej ankiecie to wychodzi więc po co powtarzać? ()
@Walther00: @MateriaBarionowa: Myślę, że w pytaniu chodziło o to dlaczego "7" dla tych konkretnych religii? Myślę, że dla konkretnych religii, nadających konkretne cechy Bogu - można zebrać te cechy i wykazać, że są wzajemnie sprzeczne. Najczęstszym kontrargumentem na takie podejście będzie powiedzenie, że Bóg może być wewnętrznie sprzeczny bo działa poza naszą logiką. W takim wypadku nie można mu nadać tych cech bo nie niosą za sobą żadnego znaczenia. W
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@snnop93: Bóg nie jest zapchajdziurą. Po prostu czas został zaprogramowany i stworzony przez Istotę Wyższą. Coś takiego nie mogło się wziąć z nikąd bo byłoby sprzeczne z logiką. I mówienie, że jest to argument "Boga zapchajdziury" niema sensu. To tak jakby komputer stworzył się sam bez ingerencji człowieka. Ten ateizm jest taki racjonalny ; )
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@invisibleborder: To nie rozumiem dlaczego jesteś taki pewny, że Boga niema. Od wielu lat toczą się spory na ten temat i nikt nie udowodnił żadnej stronie konfliktu, że istnieje lub nie istnieje, więc dlaczego mnie odsyłasz do fizyka? Skoro masz wiedzę na ten temat to powinieneś się nią podzielić.