Wpis z mikrobloga

czas został zaprogramowany i stworzony przez Istotę Wyższą. Coś takiego nie mogło się wziąć z nikąd bo byłoby sprzeczne z logiką


@Attilla: sprzeczne z logika jest zakladanie ze bog stoi za wszystkim czego jeszcze naukowo nie udowodniono.
  • Odpowiedz
@Attilla: czas to przecież kolejny wymiar, a to, że nie umiemy się po nim przemieszczać to inna sprawa...

Poza tym, skoro dzisiaj nie wiemy jak powstał czas i czym tak dokładnie on jest, nie znaczy, że jutro czy w jakiejś dalszej przyszłości nie poznamy na to odpowiedzi. Nie jestem na tyle zadufany w sobie, żeby twierdzić, że mam odpowiedzi na wszystkie pytania. Z biegiem czasu coraz więcej rzeczy przypisywanych bóstwom wszelkiego
  • Odpowiedz
Dawkins stworzył skalę wiary


@snnop93: Ten sam Dawkins mówił też, że podejście do tematu jest oczywiście skalą więc siła rzeczy większość ludzi usytuuje się między wymienionymi punktami.
  • Odpowiedz
@Attilla: podałeś kogoś kto się przedstawia jako Jan Pająk, ale poza źródłami jego własnymi (gdzie notabene przedstawia tam swoją teorię o której piszesz jednocześnie podkreślając, że zajmuje się tym hobbystycznie) reszta źródeł nt. tej teorii to strony typu paranormalne.pl

Literatura ciekawa, kiedyś jak mi się będzie nudziło to poczytam, ale nie oczekuje czegoś więcej niż fantasy. Krótki research pokazuje, że to człowiek który pisze jakieś teorie spiskowe itp. Może dlatego nikt
  • Odpowiedz
@Attilla: dobra przeczytałem pierwszy akapit, no cóż powiem, że spodziewałem się fantasy, ale nie aż tak dobrego fantasy, gość jedzie ostro po bandzie, a z tego co widze dopiero się rozpędza. Zdążył zaprzeczyć już kilku prawom fizyki, a dodatkowo stwierdził, że istnienie perpetuum mobile dowodzi empirycznie istnienie boga.


Polecam teorię 'Intelligent Falling' czy też po polsku Teoria Inteligentnego Spadania, poziom ten sam, a jaki ubaw miałem to moje :D

  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@rzuf22: Bezsens. Chcesz empirycznego dowodu bo rozumowego do swojej świadomości nie przyjmujesz, a mimo to zostaniesz przy swoim jeśli ci takowy podam na tacy. Brzmi to śmiesznie i absurdalnie. Nie jest to fantasy. On na swojej stronie wytłumaczył dlaczego go nikt nie bierze na poważnie. Jest trafiony. O to poznałeś Boga Chrześcijańskiego by tak twierdzić? Ta rozmowa niema sensu. Nawracać cię na siłę nie będę i nie mam zamiaru gadać z
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@rzuf22: To niezły naukowiec z ciebie. Śmiejesz się z czegoś czego kompletnie nie rozumiesz i nazywasz to "fantasy". Nawet nie masz argumentów przeciw jego teorii, więc te kpiny są puste.
  • Odpowiedz
@Attilla: jak podasz dowód to nie będzie to już wiara, a wiedza. Wiem, że wytłumaczył, cały początek był temu poświęcony. Pare innych "teorii" się zaczyna dokładnie tak samo, czyli Płaska Ziemia, antyszczepionkowcy, Chemtrails i innego rodzaju niestworzone rzeczy, każdy twierdzi, że odkrył prawdę zatajaną przez cały świat i przez to jest tłamszony i nikt ich nie bierze na poważnie.

Nie poznałem boga chrześcijańskiego, trudno poznać coś co nie istnieje, mówię tylko,
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Virsky: Bóg nie ma początku. Jeżeli Stwórca ma swojego stworzyciela to nie jest on Bogiem.
Oczywiście, że wszystko, co miało początek miało tego, co to zapoczątkował. „Nic”, nie może stworzyć czegoś. Dlatego Bóg nie potrzebuje przyczyny, ponieważ On nie miał żadnego początku.
  • Odpowiedz