Wpis z mikrobloga

@snnop93: za każdym razem jak pojawia się na wykopie ankieta o wyznaniu przypominam sobie jak naczelny wykopoey jezuita wciskał kit, że ateiści tyle razy robili te ankietę aż wyszło im, że większość wykopków to ateiści. Tylko w każdej ankiecie to wychodzi więc po co powtarzać? ()
  • Odpowiedz
@Walther00 tz 7 co do komcepcji boga osobowego z mitów. Natomiast filozoficzne koncepce transcendecji, boga pojmowanego jako jakas rozumna deistyczną praprzyczyne to juz 7 nie jest, pewnie z 5. Wszystko zalezy od definicji slowa Bóg
  • Odpowiedz
@Walther00: @MateriaBarionowa: Myślę, że w pytaniu chodziło o to dlaczego "7" dla tych konkretnych religii? Myślę, że dla konkretnych religii, nadających konkretne cechy Bogu - można zebrać te cechy i wykazać, że są wzajemnie sprzeczne. Najczęstszym kontrargumentem na takie podejście będzie powiedzenie, że Bóg może być wewnętrznie sprzeczny bo działa poza naszą logiką. W takim wypadku nie można mu nadać tych cech bo nie niosą za sobą żadnego
  • Odpowiedz
@Attilla: nie. Porównując cechy pewnych idei możemy je kategoryzować. Oczywiste jest że bogowie, smerfetki, smoki, avengersi i tym podobne to są byty równoważne pod względem uwiarygodnienia przesłanek na ich istnienie.
  • Odpowiedz
@snnop93: żyję z przeświadczeniem, że mam głęboko w dupie czy ktoś ten burdel świadomie zmajstrował. Nie wpływa to na moje życie. Dodatkowo nic to nie wyjaśnia bo od razu powstaje pytanie jak powstał stwórca. Co do prawdopodobieństwa istnienia bozi z tych starych książek fantasy to gdzieś pomiędzy 6 a 7. Ale i tak się na tej skali nie widzę.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@snnop93: Bóg nie jest zapchajdziurą. Po prostu czas został zaprogramowany i stworzony przez Istotę Wyższą. Coś takiego nie mogło się wziąć z nikąd bo byłoby sprzeczne z logiką. I mówienie, że jest to argument "Boga zapchajdziury" niema sensu. To tak jakby komputer stworzył się sam bez ingerencji człowieka. Ten ateizm jest taki racjonalny ; )
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@invisibleborder: To nie rozumiem dlaczego jesteś taki pewny, że Boga niema. Od wielu lat toczą się spory na ten temat i nikt nie udowodnił żadnej stronie konfliktu, że istnieje lub nie istnieje, więc dlaczego mnie odsyłasz do fizyka? Skoro masz wiedzę na ten temat to powinieneś się nią podzielić.
  • Odpowiedz