Wpis z mikrobloga

Polska B?
Pojeździłem ostatnio po wschodniej Polsce, byłem 2 km od granicy z Białorusią i nie rozumiem czemu niektórzy nazywają ją Polską B? Ładne zadbane miasta i wsie, czysto, dużo przyrody, nowoczesne budynki i nowoczesne rozwiązania (bardzo wiele domów ma solary, automaty biletowe powszechne w muzeach itp), bardzo pięknie tam jest, mało graffiti i generalnie mniej patologii na ulicach itp. Powiedziałbym, że nawet lepiej (a na pewno nie znacznie gorzej) niż w moim rodzinnym Pomorzu.
Bardzo podobał mi się szczególnie region, który należy do woj. podlaskiego, ale nie jest Podlasiem czyli Suwalszczyzna- Suwałki to bardzo zadbane i ładne miasto.
Jednak w południowych częściach tzw. Polski B- w woj. świętokrzyskim widać biedę. Tam jest zauważalna znaczna różnica między Zachodem, nie można tego jednak powiedzieć o północnej części tzw. Polski B. W północnej części wschodniej Polski jest praktycznie tak samo jak na Zachodzie, a nawet lepiej bo jest ładniejsza przyroda.

#polska #bialystok #suwalki #warszawa #wielkopolska #poznan #ciekawostki #podroze #krakow #bialorus #gdansk
Pobierz
źródło: comment_jeBQJFgSHsE6I6P9mxSkCLiYMJH9mcZv.jpg
  • 13
Polska B to kujawsko pomorskie i wszystko pod Białymstokiem. Jestem z Podkarpacia i takiego #!$%@? w gospodarstwach jak w wyżej wymienionych rejonach nie widziałem. Bida jakas.. Samochody same szroty. Domy ciągle z azbestem na dachach. Drogi #!$%@?. Można wymieniać bez końca
ją Polską B? Ładne zadbane miasta i wsie


@urodzonywlesie: wkleiłeś zdjęcie które nie reprezentuje całego miasta. Poza tym polskę B się nazywa ponieważ:
- brak rozrywek prócz raz na rok koncert "gwiazdy disco polo"
- beznadziejna/brak komunikacji publicznej
- brak pracy
- a jak jest praca to żałośnie płatna
- brak możliwości rozwoju