Wpis z mikrobloga

To uczucie, kiedy osiągasz Nirvanę w kategorii swojego polactwa i ciągniesz z ameryki bezkrytycznie cały kanał wraz z nazwą.

Co z świętością własności? Marka kapitalistycznego przedsiębiorstwa nieraz bywa immanentną gwarancją jego wartości. Ładnie tak ją zawłaszczać @wojna_idei ?

A co do Petersona - jego mundrości już wielokrotnie były orane w anglojęzycznym internecie a "autorytet" poza wąską specjalizacją którą się zajmował skompromitowany, no ale nasz dumny naród oczywiście łyka wszystkie gówniane zachodnie trendy...

#antykapitalizm - obserwujcie - piszcie
#neuropa #bekazjordanapetersona #wojnaidei #jordanpeterson #bekazprawakow #polakicebulaki #usa #neoreakcja #psychologia #foliarze #pseudonauka #filozofia
3.....0 - To uczucie, kiedy osiągasz Nirvanę w kategorii swojego polactwa i ciągniesz...

źródło: comment_ccb0hlPwrgQaswYsCGcucdq3ons16ZeS.jpg

Pobierz
  • 16
@TwojStaryToKorniszon: peterson to człowiek który twierdzi, że do każdego dowodu matematycznego potrzebna jest wiara w boga, człowiek który twierdzi że starożytni znali już strukturę DNA, jak rozumiem twoim zdaniem to nie są kompromitujące wypowiedzi? właśnie dorobek naukowy czyni to wszystko jeszcze gorszym - gdyby peterson był po zawodówce to by było do przyjęcia gadanie takich głupot, ale jak poważny naukowiec (tu jest clue tematu - peterson przestał być poważny w momencie
@Roxar123: "Ora" go za słowa, których Peterson w ogóle nie wypowiedział. Autor sam sformułował kilka absurdalnych twierdzeń, włożył w usta Petersona, a potem triumfalnie obalił. Zresztą wytknięto mu to w komentarzach ale ten odpisując nadal uważa, że Peterson "...certainly is making the claim that all hierarchies are the same." Odpal ten wywiad z Petersonem i wskaż mi gdzie niby pada takie stwierdzenie.
@stdmat: akurat peterson to jest taki piękny manipulator, że on zawsze mówi to co chce usłyszeć alt-right, ale w taki sposób żeby mógł się z tego wybronił że nic takiego nie powiedział, dobrym przykładem jest zarzucanie mu transfobii po czym obrońcy petersona mówią chwila chwila, on nie chce używac preferowanych zaimków płciowych bo państwo mu to nakazuje, nie dlatego że jest transfobem! po czym peterson się zapomina i szeruje na facebooku
@waldenstrom: A czy ja gdzieś bronię Petersona? Ja nawet zbytnio nie znam jego twórczości, poza tym co czasem tu się pojawi. Widziałem ten wywiad z Petersonem i odsłuchałem owe "oranko". Stwierdzam jedynie, że tenże PZ Myers zrobił dokładnie to samo co próbowała zrobić dziennikarka z wywiadu - przypisał Petersonowi jakieś swoje urojone twierdzenia i na tej podstawie go zaatakował. No ale zaczadzeni światopoglądowo tego nie zauważą bo masturbują się już samym
@stdmat: no to powtórzę jeszcze raz, dobitniej - petersona trzeba umieć czytać między wierszami i takie wyczytanie między wierszami wcale nie jest wciskaniem mu słów do ust tylko sensowną interpretacją jego poglądów, to że nie mówi czegoś wprost nie znaczy wcale że jego wypowiedź tego nie przekazuje określonej grupie docelowej o czym peterson jako psycholog pewnie doskonale zdaje sobie sprawę; dlaczego w jego przypadku można tak to interpretować - patrz mój
@waldenstrom: ale krytyce nie zostały poddane jego poglądy tylko nienaukowe twierdzenia, których rzekomo się dopuścił. PZ Myers atakuje z pozycji biologii, więc nie może bawić się w czytanie między wierszami bo w naukach matematyczno-przyrodniczych nie ma miejsca na takie rzeczy.