Wpis z mikrobloga

Jak mnie to #!$%@? to nawet nie wiecie. Szukam sobie przepisu na naleśniki, bo mam ochotę. No i wchodzę w google, wpisuję

przepis na naleśniki

I co?
Gówno. Każda strona, czy to aniasmaży.peel czy inne #!$%@?.com podaje składniki w szklankach, filiżankach, łyżkach, łyżeczkach no #!$%@?. Ja rozumiem, że w prlu wszyscy mieli takie same szklanki, ale ja np. mam szklankę 470ml i skąd mam wiedzieć jaką ma autorka przepisu. No i na koniec mnie niszczy:

szczypta

Czyli #!$%@? ile tępa dzido.

Ahh już mi lepiej.

ps. ma ktoś przepis na naleśniki?

#pytanie #gotujzwykopem #jedzenie
  • 123
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Sofa: nie wiem czemu cię #!$%@?, skoro masz rację xD pewnie dlatego że jesteś różową, a różowej na wykopie to wiadomo, że trzeba #!$%@?ć. Na przyszłość polecam ilewazy.pl
  • Odpowiedz
@Sofa: chyba nie rozumiesz, że chodzi o zachowanie proporcji, a nie apteczne wagi i pojemności. Jak weźmiesz (zaskoczenie!) dowolną szklankę i będzisz nią odmierzać składniki to ciasto Ci wyjdzie ...
  • Odpowiedz
Równie wkurzające są wątki autobiograficzne, które niektórzy wręcz muszą wciskać przed każdym przepisem.

#!$%@? mnie to boli, że twój budyń jest tak zajebisty, ze dzieci #!$%@?ą go razem z blatem, ale mąż pracuje w ikei więc nie musicie się martwić o meble. #!$%@? mnie to boli, że twój budyń jest tak zajebisty, że naprawił wasze małżeństwo, załatał dziurę budżetową, a teściowie wreszcie cię lubią. Chcę tylko wiedzieć jak zrobić ten nieszczęsny budyń...
  • Odpowiedz
@Sofa: z drugiej strony pomysl sobie, raz Ci nie wyjdzie, nawet drugi, ale za trzecim razem powinno być ok. I cyk, już nie musisz wszystkiego ważyć. Poczytaj trochę starych książek kucharskich, tam tez nie było dokładnych miar :)
  • Odpowiedz
@Sofa: przecież ciasto na naleśniki robi się na oko, czyli mieszasz najpierw składniki, a potem patrzysz, czy geste, albo za rzadkie i wtedy doprawiasz.
  • Odpowiedz
  • 0
@Sofa 1 szklanka to 16 łyżek. Nie dziękuj () A tak serio to zainwestuj w takie coą bo z tymi debilami podającymi w szklankach, kamieniach i łokciach nie wygrasz.
  • Odpowiedz
mąki jakiej? Jak upakowanej? Ta sama mąka w szklance to może być nawet 50% różnicy na wadze


@tptak: i dlatego piszę i się pytam gościa, bo podawanie na szklanki, łyżki jest bezsensu.
  • Odpowiedz
@Arturrow: Amerykańskie przepisy są trochę bardziej z głową - tam mówi się o ustandaryzowanych objętościach substancji upakowanej w miarce i na płasko, coś jak @709009 pokazuje na zdjęciu.

Ale my mamy tradycje. Mam książkę, gdzie przepis na chleb jest podany w wiaderkach. Książka z okresu międzywojennego. Nie odważyłem się jeszcze piec, poza tym sam przepis brzmi mocno przeciętnie.
  • Odpowiedz
@tptak: ja uznaje przepisy tylko na gramy jeśli chodzi o składniki sypkie i ml w przypadku składników płynnych(chociaż też mogą być podawane w gramach)
  • Odpowiedz