Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirableki

Jak że sporo jeżdżę po kraju potrzebuję kupić dobrą nawigację. Za 500 - 700 złotych. Najistotniejsze żeby miała funkcję Live Traffic (informacja o ruchu drogowym w czasie rzeczywistym). #tomtom a może #garmin ? Proszę o jakieś opinie, ponieważ pomoc przy wyborze w jakimkolwiek sklepie z elektroniką woła o pomstę do nieba.

#motoryzacja #podroze #podrozujzwykopem #samochody
  • 14
  • Odpowiedz
@Rainor: Od czasu, jak Yanosik przez korki przez 30 minut mnie prowadził w kółko po obcym mieście w godzinach szczytu, nie używam funkcji omijania korków, chyba, że znam okolicę i wiem, że faktycznie zmiana trasy ma sens
  • Odpowiedz
@UnitrA W Google Maps ta funkcja działa bardzo dobrze. Wiele razy uratowała mnie od stania po kilkadziesiąt minut w korku gdy na trasie zdarzył się wypadek. W mieście już bywało różnie, czasem właśnie można wpaść z deszczu pod rynnę
  • Odpowiedz
@fotograf_warszawiak Wszystko co tej pory tu wymienione to rzeczy związane ze smartfonem. Jako że podczas podróży często prowadzę rozmowy i korzystam jeszcze w inny sposób ze smartfona to chyb a czeka mnie kupno małego tabletu który będzie służył jedynie do nawigacji. Smartfon z włączoną navi, rozmową, podłączoną ładowarką i jeszcze innymi rzeczami, od wysokiej temperatury czasem ledwo funkcjonuje
  • Odpowiedz
@lajsta77 Sprzedają się i to bardzo dobrze. Nawigacja w smartfonie jest dobra jak jedziesz raz w tygodniu na weekend parę godzin w jedną i parę godzin w drugą, nie korzystając przy okazji z urządzenia.
  • Odpowiedz
@Rainor:
- w smartfonie można dzielić ekran na pół, np. na dole nawigacja
- kup uchwyt na kratkę od wentylacji i będziesz miał lodowaty telefon
- słuchawki bluetooth do rozmów
  • Odpowiedz
@ocelote

- nie każdy wylot powietrza w konsoli nadaje się żeby w nim zamontować smartfon to raz a dwa, są samochody gdzie owe wyloty są usytuowane w miejscu gdzie trzeba by było odrywać wzrok od drogi. Latem jeszcze ok bo klimatyzacja, a zimą?
- słuchawka bluetooth to podstawa, pisałem to w kontekście rozmów przez taką słuchawkę
- dzielenie ekranu to porażka gdy musisz np odpisać wiadomość i pojawia się klawiatura. Wtedy już
  • Odpowiedz