Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mebel: sorry ale pytanie z serii "lepiej kolor zielony czy niebieski". Gdzie chcesz jeździć stamtąd? O jakiej godzinie? Co jest dla ciebie ważne w danym miejscu?
Dla mnie na przykład spoko - pracuje zdalnie, blisko do lasu/pola, nie ma ruchu na obrzezach, znasz sąsiadów, na dalszy spacer jedziesz rowerem, nie autem. Dla mnie 8 na 10.
@bitcoholic: @Tomcio_W: @Mu_H: aktualnie pracuje przy armii krajowej a narzeczona przy borowskiej, niby daleko niby nie. Kupiłem mieszkanie w smolcu zachęcony przez duuuuuzo niższa cenę niż na awicenny na muchoborze i chciałem poznać oponie innych „smolczan”.
@mebel: Ja w Smolcu wynajmowałem, stosunkowo do całkiem niedawna. Mimo wszystko kupiłem we Wrocławiu. Smolec ma parę istotnych plusów - większy spokój, czystsze powietrze, cisza - bajki z samolotami nad głową to bujda - hałas z lotniska, zależnie od kierunku wiatru, jest albo niesłyszalny wcale albo słyszalny, ale jedynie na dworze (myślę że dużo gorzej hałasują we Wrocławiu tramwaje). W zasięgu ręki jest Biedronka, pizzeria, dobrze wyposażony warzywniak i mięsny, dwie
@Tomcio_W: podobno maja być dwie nowe drogi do 2022 w stronę Wrocławia. Każdy ma swoje auto + jedno weekendowe wiec jakoś tam sobie damy rade. Dzięki wam za pare porad, mogę spac spokojnie i czekać na koniec budowy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@mebel: zjedzą mnie za to smolcuchy z kredytami, ale #!$%@? przejedź się tamtędy chociaż raz - nasrane domków jeden w jeden kalka na gównoareałach - kolega @Mu_H to chociaż robi zdalnie, to mu odpadają #!$%@? dojazdy Mińska, Strzegomska lub Krzemieniecka, Grabiszyńska, ale już wolę mieszkanie w płycie niż takie gównoimitacje. no chyba że masz domek wolnostojący z porządnym ogrodem, bo jeśli chodzi o ścieżkę podejścia to nie słychać jakoś strasznie.
@mebel: To zdecydowanie powinno polepszyć sytuację. Zresztą - gdzie dzisiaj nie ma korków? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Kiedyś mieszkałem w samym centrum, na Swobodnej. Dojedź rano do pracy stamtąd, jeśli pracujesz na obrzeżach, jak ja... ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ps: Nas przestraszyła jeszcze perspektywa 'trzydziestokrotnego' podróżowania z dzieckiem do miasta. "Tato/mamo - przywieź, zawieź, przyjedź, odwieź". We Wrocławiu wsiądzie w autobus i sobie
@Tomcio_W: tego aspektu nikt nie bierze pod uwage jak jest młody i bezdzietny a potem człowiek od 16 do 22 w samochodzie spędza. Ja tam wole wielką płyte i domek weekendowy w górach. W tygodniu do pracy 20 min w weekend spokój i widoczki.