Wpis z mikrobloga

Słuchajcie mam problem z babcią, na starość jej odwala. Jest agresywna, łazi po ludziach i opowiada na resztę mojej rodziny wymyślone rzeczy. Co prawda było już tak wcześniej, ale teraz to się nasiliło. Wszyscy zawsze myśleli, że to normalne, bo była taka od zawsze, ale dopiero teraz jak jej oswala w takim stopniu to widać że nie jest normalna. Najgorsze jest to, że jak mieszka z dziadkiem tyle czasu to i jemu zaczyna odwalać. Gość nie ma własnego zdania, zachowuje się przy niej jak nieprzytomny. Dodatkowo mamy pewność, że go bije. Sam jest normalny, gdy nie ma z nią kontaktu dłuższy czas, ale gdy tylko się pojawia to zachowuje się jakby wyleciała z niego dusza, a wstąpiła jakaś siła babki czy coś takiego co pozwala jej nim władać (trochę jak w filmach xD). Babka potrafi pójść do siostry i dobijać się do drzwi, walnąc w nie pięściami i kopiach, krzycząc przy tym i wzywając od najgorszych. Jako, że w rodzinie były kłopoty finansowe, a babka pomagała (ale potem co dręczyła to jej) to każdy był od niej zależny i nie miał śmiałości nic z tym zrobić. Teraz napuszcza dziadka na mnie by mnie pobił, bo powiedziałem żeby się od nas o--------ł gdy rzucała się do siostry. Siostra odbiera od babki telefony i słucha jej wyzwiska, trzęsąc się przy tym, bo boi się że babka do niej przyjdzie dobijać się do drzwi, a jako że jej jest wstyd przed sąsiadami i ma małe dzieci które się boją, nie chce do tego dopuścić. Babka grozi nam, że nas załatwi, że pójdzie do naszych prac i powie jacy jesteśmy, że pójdzie do urzędu i nagada na nas, że pójdzie do spółdzielni mieszkaniowej, oraz do właściciela mieszkania które wynajmujemy z matką i powie żeby nas wyrzucił, mówi że powie wszystkim sąsiadom jacy jesteśmy i prawdopodobnie tak robi, że ich zaczepia i wymyśla na nas, ale wiadomo nic nikt nie mówi. Co z nią można zrobić? Najlepiej było by się odciąć, ale ona wie gdzie mieszka siostra, a my z matką wynajmujemy mieszkanie na tym samym osiedlu co babka i nie chcemy się przenosić bo znamy tu wszystkich i jest nam dobrze. Do tego babka wie jakie sprawy mamy w urzędach, gdzie pracujemy itd. Co można z tym zrobić?

#pytanie #kiciochpyta #psychologia #psychiatria #999 #997 #prawo
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@kiszczak problem w tym, że raczej jej nie zamkną bo ma opiekuna i nie jest "niebezpieczna", bo do fizycznego ataku na któregoś z nas nie doszło, po za obijaniem drzwi. A dziadek się nie przyzna, że go leje
  • Odpowiedz
@Wariat_Z_Mokra_Glowa: Strasznie przykre to jest, współczuję wam. Znam podobną sytuację, rodzina też nie bardzo była zdecydowana co robić ale pierwsze podjęte kroki to było ostrzeżenie osób i instytucji do jakich babka uderzała, że jej odwaliło i żeby nie reagowali (wydzwaniała np. na policję, że ją okradli z jakiegoś wymyślonego majątku itd.). W większości w odpowiedzi spotykali się ze zrozumieniem, ludzie zdają sobie sprawę jak okropnie starość może namieszać w głowie.
  • Odpowiedz