Wpis z mikrobloga

Kilka słów o moim nieokrzesaniu społecznym. Jakiś czas temu zatrudnialiśmy w #pracbaza sporo nowych osób i zwyczajem jest, że jak się przydybie taką osobą przy obiedzie, to się rozmawia. Usiadła obok mnie nowa dziewczyna, więc standardowo pytam, co robiła wcześniej, zanim tu przyszła. Odpowiada: "Prowadziłam start up". Ze wszystkich rzeczy jakie mogłam powiedzieć, moja odpowiedz brzmiała: "I co, splajtował?" Te słowa wyrwały się ze mnie jak pierd i zawisły w powietrzu. Kątem oka widziałam, że mój kolega z zespołu kiśnie. Dziewczyna się zmieszała. Potem jak słyszałam, o co pytają ją inni to myślałam, że walnę głową w stół z zażenowania nad sobą. "A czym się ten start up zajmował?", mogłam zapytać.
Nic dziwnego, że nie mam koleżanek.
#rozowepaski #stulejacontent
  • 70
@animisiewaz: Często ci się to zdarza? ;) Poczytaj o objawach autyzmu i zespolu Aspergera u kobiet, są trochę inne niż u mężczyzn. Moze ci to pomóc lepiej się zrozumieć. Żeby nie było - nie twierdzę, że jesteś nienormalna czy coś :D Natężenie cech moze być różne u rożnych osób i potrafi być przystosowawcze
@animiesiewaz:
Pytanie raz, że nie na miejscu, dwa kompletnie nie łączysz faktów - osoby, które decydują się na pracę na etat zazwyczaj nie mają czasu na to, żeby poświęcać się pracy przy własnym biznesie - ciężko to pogodzić.