Wpis z mikrobloga

ten daje za chwilę wyższy bieg lub nawet niższy to była by porażka wiadomo gdy nie dodaje gazu a obciążenie wzrosło to mógłby zredukować jedną połówkę


@jajak: Tryb sport.
  • Odpowiedz
Moim marzeniem jest auto z automatem - jezdzilem kilka razy i bez porownania z manualem. Nie stety jak ktos powyzej pisal przeraza mnie widmo kosztownej nsprawy jak cos dupnie... Ale jak kiedys byloby mnie stac, to bez zastanowienia automat.
  • Odpowiedz
@Krzemol: Jak zmienisz auto na nowsze, z aktywnym tempomatem od 0 km/h, to zrozumiesz czemu automat. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Neoplan: Lexus ma aktywny tempomat i też z niego korzystałem. Szczerze? Jakoś mi nie leży jazda z tym. Wolę klasyczny. Nie próbuj mi wmówić na siłę, że automat jest dla mnie lepszy.
  • Odpowiedz
  • 0
Jaki nudny automat, to w tej nowej np m5 to nuda bo automat będzie czy fun zjazdy i komfort a pozatym 600 km manualna nie przyjmie bo by się tarcze zaraz popalily i pozatym zmieniaj 8 biegów
  • Odpowiedz
Dla mnie automat to sporo niższe spalanie, lubie sobie #!$%@?ć ze świateł, automat studzi moje zapędy ;) lubie skrzynie hydrokinetycze czyli takie z konwerterem momentu. Klasyczna automatyczna skrzynia kosztuje w serwisie tyle co manual. Policzmy: jeżdzę samochodem 300k km, mam małe V6, żeby wyjąć/włożyć skrzynie trzeba 1.3k Remont kapitalny co 200k Około 3,5k .... Jest szansa ze #!$%@? się raz na całe życie samochodu. Teraz manual. Do 165k jakie mam na blacie,
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@shitstormer: manual tylko do drifftu z autem na tył napęd. Jeśli automat na opcje ręcznej zmiany biegów to nigdy nie ma powodów wybierać maniala.
  • Odpowiedz
O gurwa jak kisnę ( ͡º ͜ʖ͡º)

Widzę, że połowa wykopków jeździ jak emeryci...
Oczywiście, że manual daje większą kontrolę, a chyba tego dotyczy obrazek.
Poczytajcie sobie mośki o hamowaniu przednionapędowcem (ale w sumie to działa praktycznie zawsze)
  • Odpowiedz
@shitstormer: Ehh, moim zdaniem zasadniczą zaletą manualnej skrzyni biegów jest to, że łatwiej przesiąść się z manualnej na automatyczną niż odwrotnie ( ͡° ͜ʖ ͡°) a więc dopóki są na rynku auta z manualną skrzynią biegów (i to powszechne, jak w Polsce), to jednak wypadałoby umieć obsługiwać manuala (choćby na wypadek, gdyby trzeba było koledze nie do końca jeszcze trzeźwemu po imprezie odstawić jego samochód).

Poza
  • Odpowiedz
Jeżdżę i takim i takim, może z wiekiem przychodzi lenistwo ale nie wyobrażam sobie w trasie z UK do PL przez te 1600 km wajchować i wciskać sprzęgło, i nikt mi nie powie że na autostradzie wrzucasz 6 bieg zapinasz tempomat i jedziesz tak całe niemcy, w mieście to samo 1->2->1... Ale jak już mówiłem to lenistwo poprostu i kwestia indywidualna a nie jakaś kontrola nad autem
  • Odpowiedz