Wpis z mikrobloga

Wyznawcy manuala w internecie to irl licbazjusze w morderczych hondach Civic 75KM z lat 90'.
Zawsze się tacy z tobą ścigają na światłach i pomimo tego, że nie wiesz że się ściągacie to i tak wygrywasz.
  • Odpowiedz
@smway: Zastanawiam się kto w takich dyskusjach jest gorszy. Ci wychwalający manuale pod niebiosa gadajacy o jakieś prawdziwej kontroli nad samochodem czy automatowcy piszący jakieś durne teksty o malolatach w Civicach.
  • Odpowiedz
@Neoplan: jak np się śpi w samochodzie i chce się wyregulować żeby było cieplej/zimniej/ciszej/mniej duszno ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Albo jak się wpadnie samochodem do rzeki i nie będzie jak wyjść!
  • Odpowiedz
@Megawitaminoza
Nie pracuję jako kierowca. Liczę tylko dojazdy do pracy, wyjazdy do rodziny i na wakacje. Motocyklem robię w sezonie może z 10 000 km więc matematykę zostawiam tobie
  • Odpowiedz
O to mi chodzilo dzieki. Domslam sie ze przy takich dolotach to autostrady i drogi szybkiego ruchu pewnie poza granicami PL bo takie odlegosci to rzadko spotykane w kraju raju. Wybacz za natarczywosc probuje tylko ustalic to slynne „Duzo jezdze“ wiekszosc osob podaje wartoaci ca. 30 k - jestes pierwszym ktory podal cos co mozna podciagnac pod duzo/sporo. W dyskusje na temat automat manual sie nie wbijam bo to sprawa indywidualna i
  • Odpowiedz
@Krzemol: Ja nie mówię że się nie da, bardziej chodzi mi o komfort z tym związany, tak jak mówię kwestia lenistwa

@wojtoon: Strasznie jak emeryt, znajdź mi mercedesa z jakimkolwiek silnikiem większym od pojemności mojego czajnika możesz zacząć od lat 70 do dziś który ma manual.

Brak kontroli? Miałem e36 w automacie takim starym P R N D 4 3 2 L i jak wybierałeś bieg to na tym jechała nawet do odciny jak przyjechali ją jakieś szczawie kupić to mówili że pierwszy raz widzą jak ktoś rondo bokiem robi automatem , e46 w automacie też hamowało silnikiem więc Twój argument o hamowaniu silnikiem jest inwalidą, w CL500 miałem hydrokinetyka też i ponad 300 koni, jakoś od 0-100 i 100-200 nie odczułem że mam 250 koni i żaden passat po chiptuningu z manuelem sryliardem koni i niuta który nie może złapać trakcji do 3 biegu nie dawał rady,
Wreszcie auta rodzinne, moje w211 cierpi na jakieś #!$%@? problemy typu #!$%@? egr itp ale automat jak dzwon pomimo 15 lat, jak się wymienia olej to będzie żyło do usranej śmierci aż go całego ruda #!$%@?, nie wiem jaką ma skrzynie (technologię) Grand Voyager mojego ojca ale tam automat biegi #!$%@?
  • Odpowiedz
Duzo jezdze“ wiekszosc osob podaje wartoaci ca. 30 k


@Megawitaminoza: Bo w Polsce to jest moim zdaniem dużo gdzie norma są przebiegi rzędu 10-15 tys rocznie. Jak robiłem 35tys rocznie to też uważałem, że to dużo. Teraz będzie ok 45tys myślę to tym bardziej.
  • Odpowiedz
@Krzemol: Rozmowa jest z kontekstu automat/manual i tu chodzi mi o eksploatacje wlasnego samochodu bo temat zawsze rozbija sie o koszty. Ja moge powieziec ze robie 14 tys miesiecznie tylko ze ciezarowka a prywatnym samochodem robie gora 30 tys. Rocznie... Mieszkam w niemczech tu 20-30 tys to w sumie najblizszy kaufland robota lekarz i odwiedziny u rodziny raz na kwartal a nie duzo... I ja przy takich przebiegach mam automat
  • Odpowiedz