Wpis z mikrobloga

@LiveDieRepeat: Mnie smiesza ludzie, ktorzy twierdza, ze w Biblii nie moga sie przeplatać metafory i prawdziwe rady jak zyc, chociaz przeplataja sie tam rozne gatunki od pslamow przez hymny, eposy, listy, apokalipsy, modlitwy, piesni, aforyzmy do opowiadan pisane przez roznych ludzi na przestrzeni wiekow i jest to wiedza maks z pierwszej klasy liceum, ale wedlug nich, skoro "pisane to bylo x tysiecy lat temu" to ludzie byli wtedy debilami nie potrafili
@Sadaharu: Mały książę to powieść filozoficzna, przekazująca treści moralizatorskie oraz światopoglądowe. Stary testament wiele się od tego nie różni, ale musisz pamiętać że nie wszędzie. Z uwagi na licznych autorów tego dzieła nie da się przypisać mu jednej, spójnej myśli, tak jak to twierdzą Chrześcijanie.
@Noombre: Nie, nie brałem ich na serio, w przeciwieństwie do katolików, którzy na zbieraninie dziwnych tekstów (wygodnie dobranych na soborach tak, by się możliwie mało wzajemnie wykluczały, co i tak się średnio udało), zwanych biblią, zbudowali cały światopogląd i nie dość że sami marnują życie na bezsensowną wiarę w bzdury, to jeszcze wciskają ciemnotę innym, szczeóglnie niczego nie świadomym dzieciom.
@LiveDieRepeat: wiadomix, Jezusa wcale nie ukrzyżowali. To był efekt srogiego chlańska i grzybów co je Judasz na ostatnią wieczerzę przyniósł. Jezusa tak porobiło, że się po prostu walnął krzyżem na ziemi, ot wielkie halo. Apostołowie myśleli że zaliczył zgona i go zanieśli do grobu, gdzie 3 dni zdychał ale w końcu się ogarnął i wyszedł, bo gastrofazę złapał. Na dowód pokazywał potem dziury w swoich rękach - przez pierwsze 2 dni
@LiveDieRepeat: Jeśli chodzi o księgę Rodzaju to faktycznie miała ona charakter metaforyczny co uznawali niektórzy ojcowie kościoła jak np. św Augustyn, jednakże w większości czepiamy się was za przywoływanie cytatów z Prawa w odniesieniu do chrześcijaństwa, gdyż to nie obowiązuję nas w takiej samej formie jak żydów.

@Noombre

co jest nieprawdą, bo krk w katechizmie wyraźnie zaznacza, że obowiązuje i nie ma mowy o odrzuceniu go


Komentarz z serii "mam szczątkową
@Ortalionowy_Rycerz: w ktorych przypadkach boge dawal natchnienie do pisania metaforycznie, a w ktorych niemetaforycznie? Jakas zasada co do tego istnieje?

Ja nie pojmuje jak katolicy moga tak obelzywie traktowac swojego boga, zeby odmawiac prawdziwosci ksiag napisanych pod jego natchnieniem. Staeiacie sie powyzej swojego boga mowiac "to co napisane to niewazne, to metafora".
@LiveDieRepeat: Ja tam praktykującym katolikiem nie jestem, ale mam bekę z ateistów, którzy powinni na pogrzebach swoich wierzących bliskich mówić że ich martwe dziecko będą teraz #!$%@?ły robale i tyle, zginęło i koniec, będzie teraz gniło parę lat, żyjcie dalej, ale nie #!$%@?, powie Ci że wszystko będzie dobrze (skąd ty to debilu wiesz, takie #!$%@? trochę kłamstwo, pocieszenie, ale będąc tak racjonalnym powinieneś powiedzieć, że nie wiesz co będzie, taka
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@rkowal1980: katolik nie powie, że Bóg tak chciał, ponieważ to by przekreślało wolną wolę człowieka.
Z jednej strony Bóg jest wszechwiedzący czyli wie, że 23.08.2034 r. wpierw głośno beknę, a potem podrapie się po lewym jajku, nawet jeżeli moje wybory po drodze będą "moje" to Bóg i tak wie jakich dokonam bo jest wszechwiedzący. Zanim się urodziłem On i tak już wiedział czy będę w niebie czy w piekle. No chyba,