Wpis z mikrobloga

@aaadam91: Ateizm nie ma dogmatów. Jedyne, co łączy ateistów, to brak wiary w istnienie boga. Niektórzy dodają też brak wiary w sprawy paranormalne, ponadnaturalne, ale nie jest to konieczne, więc ateistą może być człowiek, który uważa, że po śmierci nic nie ma albo jest.. Nie generalizuj ateistów, bo każdy ateista może mieć zupełnie inny pogląd na te sprawy.
@Metaforzysta: Według znanej mi definicji ateizm to pogląd według którego odrzuca się wiarę w istnienie zjawisk ponadnaturalnych, a jedynym źródłem poznania są zmysły.
Wydaje mi się, że bliżej tego o czym piszesz jest agnostycyzm.
Możliwe, że jest tak jak piszesz,a swój obraz ateisty zbudowałem na podstawie osób o skrajnych, nieznoszących sprzeciwu poglądach. Jeśli faktycznie ateiści są tak różnorodni to ja ze swojej strony mam podobną prośbę, abyś ty nie generalizował (nie
Według znanej mi definicji ateizm to pogląd według którego odrzuca się wiarę w istnienie zjawisk ponadnaturalnych,


@aaadam91: Brak wiary w boga to ateizm. Zjawiska ponadnaturalne, to już inna kwestia.

a jedynym źródłem poznania są zmysły.

Skąd taki pomysł?

Jeśli faktycznie ateiści są tak różnorodni to ja ze swojej strony mam podobną prośbę, abyś ty nie generalizował (nie twierdzę, że tak robisz) katolików czy ogólnie osób wierzących

Katolików, akurat można generalizować. W
@Metaforzysta:

Skąd taki pomysł?

Taki wniosek można wysnuć na podstawie rozmów z tą częścią ateistami, którzy zasłaniając się racjonalnością odrzucają wszytko co nie zostało odkryte lub udowodnione za pomocą nauki.

Katolików, akurat można generalizować. W końcu wszystkich łączą te same dogmaty, więc ten sam punkt widzenia.


Serio tak uważasz?
To ja ci powiem, że się mylisz. Pewnie myśląc o dogmatach masz na myśli to co twierdzi papież, który będąc głową kościoła
którzy powinni na pogrzebach swoich wierzących bliskich mówić że ich martwe dziecko będą teraz #!$%@?ły robale i tyle, zginęło i koniec


@rkowal1980: HEHE ROZUMIESZ MATI? ROBAGI ICH JEDZOM. NIE TO CO KATOLICY, JAKO ZŁOTE POSONGI IDOM PROSTO DO NIEBA GDZIE NIE ROBIOM KUPY HEHE GUPIE TE ATEISTY.

Lawrence Krauss powiedział kiedyś:

Niesamowitym jest, że każdy atom naszego ciała pochodzi z gwiazdy, która eksplodowała. Atomy w naszej lewej ręce prawdopodobnie pochodzą z