Wpis z mikrobloga

Mirki, mireczki :)
Będzie długo ale nie raz mi pomogliście i liczę na Was :)
Ja lvl 24, studiuje zaoczenie i od 3lat pracuje w zawodzie - it.
Od kilku miesiecy w zasadzie odkad schudlem 15kg(187cm, z 86 na 71 w 4msc z siłką) czyli jakieś pół roku, siedząc w pracy można powiedzieć, że zasypiam.. mam ze dwa, trzy momenty kryzysowe(praca IT, przy biurku) gdzie zamykają mi się oczy.. a w zasadzie to tak patrze się w monitor i patrze i nagle zaczynają mnie boleć(?) oczy.. I po prostu muszę je zamknąć, 15-20minut się przemęczę w ukryciu i potem jest dobrze.
Jeżeli chodzi o nawyki to: rano kawa + był okres, że brałem tabletki z kofeina ale to nic nie pomagało. W dzień pije yerba mate i to w jakimś małym stopniu niweluje mój problem, chociaż i tak mam takie momenty.. Warto zaznaczyć, że nie tylko oczy mnie bolą(to aż tak nie doskwiera) bardziej stan w jakim jestem jak chce mi się tak mega spać - w ogóle mózg mi nie pracuje, na siłę próbuje czytać, coś robić ale w zasadzie nie kontaktuje i obraz robi się nie wyrażny, czuje jak oczy uciekają mi i wirują.
Dziwne bo - w takich momentach najlepiej jak wstanę, przejdę się, wyjdę na fajkę - ale co z tego jak wrócę i po 20 minutach jest to samo. Muszę zamknąć te oczy chociaż na chwilę i tak jak wspominałem mam takich momentów ze 2, ze 3 w ciągu dnia.
Mogę padać w pracy a przyjdę do domu i wszystko jest ok.. Praca mnie interesuje bardzo, jaram się tym co robię. W poprzedniej pracy przycieli mnie znajomi jak zamknąłem oczy na te 10minut - dla nich śmieszne i żartują, że przećpany albo, ze nie spałem w nocy a właśnie jeżeli chodzi o sen to sypiam regularnie około 7-8h. Oni się śmieją a ja sobie z tym nie radzę.. w ogóle.. Kiedyś nie zdarzało mi się to w ogóle.
Ogółem mam problemy z koncentracją, próbowałem różnych #nootropy ale nic z tego, jedynie kiedyś phenylpiracetam działał na mnie. Z innej beczki to fajnie działała l-dopa. Mam problem też z wstawaniem z łożka - mimo długiego snu(8h) cięzko mi wstać - po prostu leże i myśle, że nie dam rady wstać i taki bezwład ale jak już wstane to kilka minut i jestem gotowy do pracy - dziwne, kiedyś otwierałem oczy i od razu mogłem działać.
Czego od Was chce pisząc to? W zasadzie nie wiem, po prostu chciałem się wygadać, może ktoś z Was miał taki problem. Wiem, że siłka mogłaby mi w tym pomóc, kiedyś chodziłem teraz zbyt mało czasu(niby wymówka ale pęd życia szybki, serio). Aha, i odzywiam się spoko - regularne godziny, śniadania, obiad z złych rzeczy to czasami lubię przechylić zimne piwo na wieczór zagryzając chipsem:)
Przepraszam, jeżeli dla kogoś za dużo hasztagów :)
#kiciochpyta #neurologia #lekarz #psychologia #pracbaza #warszawa bo może ktoś zna fajnego lekarza/ laboratorium gdzie mogę porobić badania - i jakie? Robiłem tsh i jakieś podstawowe to wszystko pięknie. Podobno można zrobić coś innego, jakieś inne badania dot. #tarczyca
Czuję, że jakbym miał pracować w godzinach 17-22 to bym wcale nie zasypiał. Co w tym takiego jest, że inni nie mając ruchu przy komputerze nie zmrużą oczu a ja bez ruchu usypiam..
Dzięki!
  • 25
@rasjanek20: spoko ziom, sam mam ten sam problem, zjechałem podobnie z wagi 15-16 kg w 4 miesiące i miałem notoryczne problemy ze skupieniem się. Do dzisiaj mam z tym problem i wydaje mi się, że w moim przypadku to faktycznie kwestia braku ruchu. Odżywiasz się spoko, ale czy nie uciąłeś za bardzo węglowodanów?
@Redesekrator: hmm mam porownanie bo uwielbiam jeść i mogę śmiało stwierdzić, że z miesiąc temu jadłem codziennie jakieś czekolady, ciastka - uwielbiam, wiem, że nie chodząc na siłkę piszę, że uwielbiam #!$%@?ć - brzydko to wygląda ale tak jest. Od miesiąca fajna dieta(regularne jedzenie, bez slodyczy) a stan taki sam, bez zmian. Mysle, ze ważnym faktem jest chyba u mnie to w tej historii, że kiedyś często paliłem mj.. ale to
odstaw kofeinę na jakiś czas.. tą z yerby i kawy, zrestetuj się w piątek (tzn noc bez snu, cały dzień nie śpij ale bez kawy i potem o 21 najlepiej po jakims duzym wysiłku spać)
prosta recepta na przywrócenie prawidłowego rytmu
jak to nie zadziała to idz do lekarza, poproś o podstawowe badania morfologie cukier

a i spróbuj rzucić palenie.. szkodzi zdrowiu - kodeks nakazuje mi o Tym Ci przypomnieć ( ͡
@JuneJohn: glukoza ok jeżeli o to pytasz.. Na początku widząc moje zachowania rodzina mówiła o cukrzycy ale wszystko wporządku było. Czy fajki mogę mieć mega zły wpływ? Lubie palić i jakoś ciężko mi sobie wyobrazić dnia bez fajka. Z ta kofeina to właśnie dobry trop bo i mi się wydaję, że po prostu za dużo.. i ma odwrotny efekt. @browarzawykop: jezeli chodzi o rytm to wiesz - ja chodzę spać
@rasjanek20: glukoze na czczo badałeś? Ten wynik praktycznie nic nie wskazuje, musisz zrobić krzywą cukrową i insulinową.
Papierosy i kofeina wypłukuje z dopaminy, po dłuższym czasie może się to objawiać właśnie takimi rzeczami o których piszesz.
@drzazga: wypłukanie to dość duże uproszczenie, chodziło mi bardziej o:

Długotrwałe regularne przyjmowanie kofeiny może spowodować powstanie tolerancji i zmniejszenie wrażliwości receptorów dopaminergicznych, bez zmiany ich stężenia.