Wpis z mikrobloga

Mirki, mireczki :)
Będzie długo ale nie raz mi pomogliście i liczę na Was :)
Ja lvl 24, studiuje zaoczenie i od 3lat pracuje w zawodzie - it.
Od kilku miesiecy w zasadzie odkad schudlem 15kg(187cm, z 86 na 71 w 4msc z siłką) czyli jakieś pół roku, siedząc w pracy można powiedzieć, że zasypiam.. mam ze dwa, trzy momenty kryzysowe(praca IT, przy biurku) gdzie zamykają mi się oczy.. a w zasadzie to tak patrze się w monitor i patrze i nagle zaczynają mnie boleć(?) oczy.. I po prostu muszę je zamknąć, 15-20minut się przemęczę w ukryciu i potem jest dobrze.
Jeżeli chodzi o nawyki to: rano kawa + był okres, że brałem tabletki z kofeina ale to nic nie pomagało. W dzień pije yerba mate i to w jakimś małym stopniu niweluje mój problem, chociaż i tak mam takie momenty.. Warto zaznaczyć, że nie tylko oczy mnie bolą(to aż tak nie doskwiera) bardziej stan w jakim jestem jak chce mi się tak mega spać - w ogóle mózg mi nie pracuje, na siłę próbuje czytać, coś robić ale w zasadzie nie kontaktuje i obraz robi się nie wyrażny, czuje jak oczy uciekają mi i wirują.
Dziwne bo - w takich momentach najlepiej jak wstanę, przejdę się, wyjdę na fajkę - ale co z tego jak wrócę i po 20 minutach jest to samo. Muszę zamknąć te oczy chociaż na chwilę i tak jak wspominałem mam takich momentów ze 2, ze 3 w ciągu dnia.
Mogę padać w pracy a przyjdę do domu i wszystko jest ok.. Praca mnie interesuje bardzo, jaram się tym co robię. W poprzedniej pracy przycieli mnie znajomi jak zamknąłem oczy na te 10minut - dla nich śmieszne i żartują, że przećpany albo, ze nie spałem w nocy a właśnie jeżeli chodzi o sen to sypiam regularnie około 7-8h. Oni się śmieją a ja sobie z tym nie radzę.. w ogóle.. Kiedyś nie zdarzało mi się to w ogóle.
Ogółem mam problemy z koncentracją, próbowałem różnych #nootropy ale nic z tego, jedynie kiedyś phenylpiracetam działał na mnie. Z innej beczki to fajnie działała l-dopa. Mam problem też z wstawaniem z łożka - mimo długiego snu(8h) cięzko mi wstać - po prostu leże i myśle, że nie dam rady wstać i taki bezwład ale jak już wstane to kilka minut i jestem gotowy do pracy - dziwne, kiedyś otwierałem oczy i od razu mogłem działać.
Czego od Was chce pisząc to? W zasadzie nie wiem, po prostu chciałem się wygadać, może ktoś z Was miał taki problem. Wiem, że siłka mogłaby mi w tym pomóc, kiedyś chodziłem teraz zbyt mało czasu(niby wymówka ale pęd życia szybki, serio). Aha, i odzywiam się spoko - regularne godziny, śniadania, obiad z złych rzeczy to czasami lubię przechylić zimne piwo na wieczór zagryzając chipsem:)
Przepraszam, jeżeli dla kogoś za dużo hasztagów :)
#kiciochpyta #neurologia #lekarz #psychologia #pracbaza #warszawa bo może ktoś zna fajnego lekarza/ laboratorium gdzie mogę porobić badania - i jakie? Robiłem tsh i jakieś podstawowe to wszystko pięknie. Podobno można zrobić coś innego, jakieś inne badania dot. #tarczyca
Czuję, że jakbym miał pracować w godzinach 17-22 to bym wcale nie zasypiał. Co w tym takiego jest, że inni nie mając ruchu przy komputerze nie zmrużą oczu a ja bez ruchu usypiam..
Dzięki!
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@rasjanek20 okulary nosisz? Ja pracowałem przed kompem i mi się w głowie kręciło i męczyłem się, okazało się że mam problem ze wzrokiem i muszę google nosić, miałem nieostry wzrok
  • Odpowiedz
@rasjanek20 prawe oko mam #!$%@?, mam astygmatyzm rzędu 3 dioptrii
I
Wydawalo mi się że widzę ok, dopóki nie założyłem okularów, nieostry wzrok nieważne czy bliski czy daleki, oczy się męczyły, głowa też bo różna wada na oczach, zawroty głowy po paru godzinach przed kompem lub po wyjściu z pracy
  • Odpowiedz
@JuneJohn: Ok. Dziękuję. Czy mogę mimo wszystko poprosić Cię o podanie bibliografii choćby jednoelementowej? Chętnie zajrzę i się dowiem czegoś nowego/pogłębię wiedzę.
  • Odpowiedz