Wpis z mikrobloga

@rukh: nie mam problemow z Windowsem 7 na 32calach 4k ;)
@Pawu1on: aplikacja do przeglądania zdjęć na w7 włącza się błyskawicznie i dodatkowej nie trzeba, filmy tylko VLC ale Media Player również sobie z większością formatów których używam radzie.
  • Odpowiedz
@arturek9lol: HP Mini 210? Zaden linux mi na tym dobrze nie poszedl, wszystkie maja problemy ze wstawaniem po otwarciu klapki. Win 7 na tym lapku to max a i tak slabo sobie ATOM z tym radzi.
  • Odpowiedz
@biker89: dokładnie, 210-2100. Powiem Ci ze xubuntu śmigało idealnie, zmiana osu ze względu na go prace (instalacja softów itp, na firmowym kompie po prostu ni hu hu, a wiele telefonów nie lubi się z pingiwnkiem), a ze leżał laptop którego praktycznie nie używam to wpadła winda.
  • Odpowiedz
@tchaikovsky: to jest najbardziej naładowany spyware i telemetrią system wszechczasow. Nie widzę potrzeby oddawania prywatności w zamian za uzytecznosc. Gdyby jeszcze to wszystko dało się powyłączać to ok, jednak oni blokują możliwość wyboru i trzeba blokować cały ruch wychodzący i przychodzący z serwerów ms.
  • Odpowiedz
@arturek9lol: Nie, mowie o systemie. U mnie po wyjsciu z suspendu czarny ekran i zero reakcji, podswietlil matryce i tyle. Mialem tak kiedys ze starym IBMem X31, kwestia nierozwiazana do tej pory, porzucili wsparcie dla sprzetu legacy i czesc :)
  • Odpowiedz
@biker89: jeżeli o to chodzi to faktycznie na początku miałem z tym problem, ale laptopa nie gasiłem tylko zawsze shutdown wiec ustawienia zasilania pomogły, jak dobrze pamietam to na elementary tylko nie chciało zadziałać i zrezygnowałem.
  • Odpowiedz
@biker89: dodatkowo wygaszenie ekranu i wybudzanie klawiatura/touchem działało, ale sama hibernacja go gwałcila, sprzęt wbijał na max obroty po czym się wyłączał, xubuntu, lubuntu i mint.
  • Odpowiedz
@tchaikovsky: Serio? To już taki chaos systemowy że ja #!$%@?. Nie mówiąc o aktualizacjach - aktualnie miałem 3 reinstalacje systemu przez aktualizację i przyznam że wyłączenie ich nie jest proste, a zrobiłem WSZYSTKO ze wszystkich stron które poznajdywałem. I tak windows instaluje mi aktualizację i tak co pół roku reinstalka :/ (niestety ze względu na to że mam szyfrowane dyski to często nie mogę korzystać z przywracania/odzyskiwania itd bo tak się #!$%@? windows)
Zbugowany w #!$%@?.
Nielogiczny w #!$%@? (nadal milion paneli sterowania, a najstarszy i tak najlepszy)
Brzydki choć ma kilka plusów, ale wystarczyłaby drobna modyfikacja W7 i byłoby ok.
Ustawienie i wyłączenie wszystkich zbędnych opcji, zwiększenie prywatności jest często niemożliwe, lub bardzo skomplikowane i zajmuje mi przynajmniej 2 dni roboty po reinstalacji (tyle w powershellu i linii komend to nigdy nie siedziałem), gdzie w W7 to było max 4h.
W8 a teraz W10 to może jest dobra droga do kolejnego systemu jak uda im się #!$%@?ć 90% zbędnego gówna i zrobić rozsądny i logiczny interfejs/panele
  • Odpowiedz
@arturek9lol: Ale HP za to coś zwane netbookiem też powinno przeprosić, na tym cudzie chińskiej techniki nie dało się przeglądać internetu nawet w dniu jego premiery a co dopiero później. A odpalenie pakietu biurowego to już wyższa szkoła jazdy bo wrzucili na ten cud taki cud zwany Windows 7 Starter który zamiast na dzień dobry konsumować 1GB ramu zabierał go tylko 950MB (czyli w sumie spoko ( ͡° ͜
  • Odpowiedz
@NjeMjetek: dorzuciłem kosteczkę 1gb i dysk 500gb, problemy nie istnieją, a emulator ps1 i VS17 działają :) BA, nawet netflix śmiga, wrócę do domu i udowodnię, bo aktualnie w pracy 1mbps na mobilce ;)
  • Odpowiedz