Wpis z mikrobloga

@vvertoi: lol, zawsze chciałem poznać ludzi którzy mają takie problemy, bo w sumie też na początku miałem problemy z win10 - przez pierwsze pół roku. Postawiłem system od nowa i śmiga jak zły i jako posiadacz tylko HDD chcę powiedzieć że szukajaka działa i to w dodatku szybciej niż bym się spodziewał.

Zgodze się tylko z tym o reklamach.
  • Odpowiedz
@tchaikovsky: Począwszy od Windows 2000 problemy ze stabilnością są związane głównie z nieprawidłowo działającym sprzętem. Za to Windows 10 był pierwszym, który musiałem przeinstalować z powodów innych niż wymiana płyty głownej - głąby z Microsoftu oszczędzają na testowaniu i wydali aktualizację uwalającą system.
  • Odpowiedz
@tchaikovsky: broń tam swojej dziesiątki bo pewnie z darmowej aktualizacji do tej pory na tej samej mobasce śmiga xDDD
Windows 10 od samego początku sprawia mi problemy, których nie było nigdzie indziej i uważam ze nawet vista dla typowego usera Windy który ma więcej niż 16 lat jest wygodniejsza od tego szrotu.
Windę 10 na domowym kompie mam tylko dlatego ze dostałem w promocji jak kupowałem kompa xD
Po każdej aktualizacji
  • Odpowiedz
Windows 10 to jest najlepsze co spotkało komputery osobiste w ostatnich 10 latach.


@tchaikovsky: xDDDDDDDDDDDDDDDDD

- Wieczne problemy z aktualizacjami - te duże, które mają miejsce dwa razy do roku, ZAWSZE #!$%@?ą jakąś działającą funkcję systemu - po ostatniej całkowicie przestało mi działać Menu Start, wcześniej miałem błąd krytyczny przy uruchamianiu komputera - mnie doświadczony użytkownik skazany byłby na formata i utratę wszystkich plików osobistych. Oficjalny support Microsoftu odsyłał do posta
  • Odpowiedz
szukajka w windowsie 10


@vvertoi: windows nigdy nie miał dobrego wyszukiwania. Ani tego z menu start, ani wyszukiwania plików (nawet gdy było to coś więcej niż jedno pole w Explorerze (czyli w win98))
  • Odpowiedz
lol, zawsze chciałem poznać ludzi którzy mają takie problemy,


@justkilling: tez zawsze kisne z freethinkerów narzekajacych na windowsa xD. Nigdy nie miałem zadnych problemów.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@arturek9lol: nigdy nie miałem problemów z 10, czego nie mogę powiedzieć o 7 i nigdy nie zrozumiem hejtu na nową wersję. Wy tam programiści siedźcie sobie na tych lunixach, win10 działa sprawnie i wydajnie i to najważniejsze. W dupie mam co się tam dzieje pod spodem. Co wy robicie w wolnym czasie, że tak się boicie jakiejkolwiek inwigilacji XD
  • Odpowiedz
  • 3
kocham dziesiatke, szczegolnie przez przymusowa optymalizacje dostarczania (czyt. aktualizacje ktora wlacza sie #!$%@? co kazde wlaczenie komputera)
  • Odpowiedz
@tchaikovsky:
Trudno brać windows 10 na poważnie gdy zamiast kodu błędu na bluescreenie masz "ups.. coś poszło nie tak". System ten także wysyła w świat wszystko z twojego komputera + instaluje razem z aktualizacjami jakieś gówno którego nie chcesz.
Wole 7 ze względu na prostotę interfejsu, 10 wygląda jakby miała być jakimś szajsem na tableta
Z tego co wiem już już tak teraz nie robi 10 ale zawsze mnie będzie bawić
  • Odpowiedz
@arturek9lol: @abelel:
Bo.
W Win10 możesz skrollować po nieaktywnych okienkiach, tak jak obecnie we wszystkich Linuxach.
Oczywiście możesz usunąć wszystkie śmieci i odinstalować niepotrzebne programy i instalatory z Menu Start.
Pasek Start na wszystkich ekranach, razem z zegarkami. Zaktualizowany antywirus.
Automatyczne aktualizacje, które mogą wykonywać się w tle, i nie odczujesz tego. Można je nawet wyłączyć w Home, jeśli jest łączność po Wifi (ustawienie "Połączenie Taryfowe").
Lepsze wsparcie dla starszego
rukh - @arturek9lol: @abelel: 
Bo.
W Win10 możesz skrollować po nieaktywnych okienk...

źródło: comment_qh6E2xpRHPnFuctXtficfGFmKzcHDG53.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
aplikacje typu "Filmy" albo "Zdjęcia" się włączają 5x dłuzej i działają wolniej niz np. VLC albo IrfanView


@vvertoi: Kto tego używa? Czy to w W10 czy W7. I tak pierwsza rzecz po instalce systemu to Irfan i MPC to tamte programy mogłyby się i godzinę uruchamiać i mnie to boli.
  • Odpowiedz
@arturek9lol: Nie widzę powodów by blokować aktualizacje. Jeśli to konieczne, można wykupić lub dostać jako student wersję Pro.
Windows 7 np. sobie średnio radzi ze skalowaniem obrazu na wysokiej rozdzielczości.
  • Odpowiedz