Wpis z mikrobloga

W10 jest kompletnie pobugowany. Co jakis czas się #!$%@? bo sam sobie zmienia różne rzeczy, np. dzisiaj mi wyskoczylo zebym wpisal haslo przy załączaniu kompa mimo że już dawno je usunąłem a ostatnio nie działał mi panel głośności (ten w pasku zadan obok zegara). Na dodatek ma pełno reklam, sam instaluje jakieś gównoapki przy pierwszym załączeniu, a aplikacje typu "Filmy" albo "Zdjęcia" się włączają 5x dłuzej i działają wolniej niz np. VLC
  • Odpowiedz
no cóż, żyjemy w takich czasach - korporacje za wszelką cene chcą informacji o nas. Gdyby Windows 7 wypuszczono dzisiaj to byłoby tak samo


@tchaikovsky: Zajebisty argument xD
- #!$%@? żyjemy w takich czasach, że korporacje zdobywają od nas dane
- a nie jak to takie czasy to spoko, to nie mam nic
  • Odpowiedz
@vvertoi: @arturek9lol: @QBA__: Panowie wydawało mi się, że z Linuxa korzystają ludzie trochę bardziej into komputery. Proste rozwiązanie wszystkich problemów z Win 10 - instalacja wersji Enterprise LTSB. Czyli wersji bez zbędnych pierdół typu sklep, kafelki itd. Dodatkowo prosty skrypt RemoveSPY_AIO, który usuwa całą telemetrię. U mnie efektem jest sprawnie działający system od dwóch lat bez żadnego zająknięcia, a problemy, które opisujecie są dla mnie abstrakcją.
  • Odpowiedz
A no i szukanie... szukajka w windowsie 10 to jest kompletna porażka, na HDD przez większosc czasu nawet nie działa.


@vvertoi: Nie miałem nigdy żadnego z opisanych przez ciebie problemów a wyszukiwarka w win 10 to jest #!$%@? miód. Wpisuje słowo i w 4 sekundy mi wyskakują wszystkie pliki, włącznie z PDFami nawet jeśli to słowo było zawarte w treści dokumentu a nie w nazwie. Polecam włączyć indeksowanie.
  • Odpowiedz
@GlowaPelnaPomyslow: no tak, ale grzebanie w systemie zawsze było argumentem przeciwko linuksowi, dlaczego ma być tutaj plusem windy? podobno ten system działa bezproblemowo od pierwszego załączenia i nic się nie psuje, a jednak ja uzywając linucha napotykam o wiele mniej problemów
  • Odpowiedz