Wpis z mikrobloga

Pytanie skierowane do mireczków z tagów #programowanie , #programista15k , #elektronika .
Jaka jest najlepsza i najbardziej aktualna książka do nauki C++ dla kogoś kto miał już jakąś styczność z strukturalnymi językami programowania(trochę musnąłem, nie uważam że moja wiedza wykracza poza podstawy obejmujące technikum i 1 rok studiów)?
Jaki mam w tym cel? A tak po prostu chcę wiedzieć.
  • 23
@repro5: Mikrokontrolery nadal są programowane w C, także w C++. Oczywiście nie neguję i wsł#!$%@?ę się w osoby bardziej doświadczone ode mnie, więc zadam pytanie - czy nauczenie się C++20 nie stanie na drodze do operowania jego starszymi braćmi?
@asciiterror: Jeżeli chodzi o angielski, to jest w trakcie ładowania :D. Zdaję sobie sprawę, że nie czytając niczego w obcym języku tym bardziej oddala mnie od zaznajamiania się z tym językiem, ale powiedzmy śmiało - nauka programowania nie jest łatwa, a tym bardziej w języku w którym dopiero pływasz pieskiem(niestety).
@kasztaneiro: Dzięki, zwrócę na to uwagę!
@Skura_zOgura: C++ jest bardzo rozległy i zmieniał się przez lata, najbardziej chyba z wersją C++11 która wprowadziła dużo nowych rzeczy. Nowoczesny C++ i taki sprzed 10, 20 lat to właściwie zupełnie różne języki. Także jak nauczysz się obecnych standardów i praktyk, to ze starym kodem może być ciężko pracować, bo wszystko będzie inne.
Ja bym i tak próbował czytać po angielsku, niektóre terminy można spróbować tłumaczyć przez wikipedię - znajdujesz artykuł
Jaka jest najlepsza i najbardziej aktualna książka do nauki C++

Polskich tytułów


Te dwa zdania sie wykluczaja. Lepiej i szybciej bedzie najpierw nadrobic angielski a potem zaczynac programowanie. Tego nie przeskoczysz.
@FortunaHej: To nie ja poleciłem tylko mi polecono. Ja język mniej więcej znam i z tego co czytałem pierwsze tytuły rozdziałów (np. czym się różni wskaźnik od referencji) to stwierdziłem, że sobie poradzę z przyswojeniem tego co tam jest ( ͡º ͜ʖ͡º)
Najlepsze i najbardziej aktualne co znajdziesz po polsku to najprawdopodobniej Stephen Prata, ale możesz się umeczyc bo to kobyła.

Ogólnie to po polsku nie znajdziesz zbyt wiele książek uwzględniajacych nowsze standardy.

Wydaje mi się ze nie głupie byłoby być poczytać Thinking in c++, ale tylko tom 1 (tom 2 jest ekstremalnie nieaktualny) - świetna książka z której sam się uczyłem kiedyś, a potem jak to wejdzie, mozesz sie doedukować o usprawnieniach w
@Skura_zOgura: C++ użyjesz na AVR i STM, więc, jak masz się uczyć to tylko C++ pod embedded. Co prawda istnieją firmy, które dalej robią w C, ale wszystko zmierza w kierunku C++. Za 5-6 lat może być to główny język używany w embedded i prawdą nie jest, że kod w C mniej waży lub jest wydajniejszy. Różnice się na tyle zatarły, że nawet ja zamierzam się przestawić na C++. Tylko mnie