Wpis z mikrobloga

#python

Czy ktoś z Mirków może polecić mi materiały związane z architekturą tworzenia apek w #django ? Tak, wiem, najlepiej tworzyć apkę niezależnie od frameworków / ormów itd ale idę trochę na łatwiznę.
Chcę stworzyć komercyjne forum z kilkoma funkcjonalnościami od 0 i niestety, w mojej robocie staram się robić jak najwięcej, ale ze względu na wielkość projektu i setki tysięcy linijek kodu w nim, w jirze raczej nie zobaczę zadania "stwórz serwis od zera" -_-(junior od 4 miesięcy here)

Chodzi mi głównie o zasady tworzenia "reusable" code, z dobrym podziałem na "moduły/apki", żeby to miało ręce i nogi.
Nie chcę korzystać z gotowych modułów, chce napisać to od 0 zgodnie ze wszystkimi ogólnymi standardami.
Jednak, na czym najlepiej bazować? Jakieś konkretne materiał polecacie ? ^^
  • 10
@michael93pl

Nie chcę korzystać z gotowych modułów


Fajnie, że chcesz się uczyć i robić coś samemu się może się okazać, że będziesz chciał "wyważyć otwarte drzwi". Wiele problemów jest już rozwiązanych a nawet działając na gotowych modułach możesz się dużo nauczyć.
@gazowany_smalec: @1001001: wiem, że jest pewnie milion for napisanych w django ale zastanawiam się, w jakim stopniu takie moduły dają się przerabiać. Wiem, że jedyną odpowiedzią jest ściągnięcie kilku i zajrzenie w ich kod ale brzmiało to dla mnie trochę jak pójście na łatwiznę i że zastosowana w nich architektura może być błędna
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Tak, wiem, najlepiej tworzyć apkę niezależnie od frameworków / ormów itd ale idę trochę na łatwiznę.


@michael93pl:
1. to nie zawsze prawda
2. Jak chcesz być niezależny od frameworka, to nie wybierasz django, tylko coś mniejszego
3. Django jest po to, aby iść na łatwiznę

A jeśli chcesz się uczyć dobrej architektury, to używanie gotowych modułów Ci w tym nie przeszkodzi
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@michael93pl: ta książka jest dla osób już znających django, zawiera sporo dobrych rad na temat dobrych praktyk i architektury apki djangowej. Mam chyba do django 1.8 książkę, mogę pożyczyć :)
@DILERIUM: załatwię sobię najnowszą, w pracy mamy jakieś stare django ale poza nią chcę już bazować na najnowszych wersjach :) a django względnie już znam, o wielu rzeczach pewnie nie zdaję sobie sprawy ale na samym początku drogi już chyba nie jestem ;p