Wpis z mikrobloga

Bardzo miła i sympatyczna starsza kobieta, straciła dom i obecnie przebywa na dworcu Śródka w Poznaniu od wielu tygodni wraz z swoim bratem. W trakcie rozmowy z tą Panią, dowiedziałam się iż kobieta bardzo lubiła pomagać innym ludziom, a teraz sama potrzebuje pomocy, jednak samej ciężko jest jej szukać wsparcia. Bardzo proszę w imieniu tej Pani o pilną pomoc.
Podaj dalej. #poznan #pomoc #bezdomnosc #bezdomni #poznan
a-lexis - Bardzo miła i sympatyczna starsza kobieta, straciła dom i obecnie przebywa ...

źródło: comment_EnL1hjjpt4PSG1sdhEH7VqUTXc83UVND.jpg

Pobierz
  • 50
@a-lexis: A dlaczego straciła mieszkanie/dom? Jedyna pomoc jaka obecnie potrzebuje to zapewnienie schronienia i ciężko będzie coś znaleźć. Nie może iść do schroniska dla bezdomnych? Lubię pomagać, ale tylko wtedy, gdy znam po części historie danej osoby.


@iRickGrimes: najlepiej będzie podjechać tam i zobaczyć.
@a-lexis: Nie zdziwię się jeżeli koczuje na tym dworcu z własnej woli, bo nie che skorzystać z pomocy i iść do Domu Pomocy społecznej.
@JudaszowyBudyn: Wstrzymaj się z tym kręceniem afery.
W Poznaniu już był taka kobieta co to koczowała w podobny sposób przy torach Pestki, ale ile razy proponowano jej pomoc, to odmawiała, nawet nie pobierała renty, która jej przysługiwała.
https://www.tvn24.pl/poznan,43/bezdomna-koczuje-w-poznaniu-chca-ja-ubezwlasnowolnic,507899.html

Obstawiam, że kobieta z tego wpisu "mieszka" w
@a-lexis: Cholera wie o co im chodzi, po części są to ludzie naiwni i nieodpowiedzialni finansowo (kobieta która koczowała przy pestce przed eksmisją dostała w banku kredyt 8tys. PLN i z tego od razu dwa wydała na matę masującą, bo była w promocji).
W takich sytuacjach mamy mieszankę własnej niezaradności, naiwności i poczucie "dumy", które nie pozwala im przyjąć pomocy w formie zakwaterowania w schronisku lub Domu Pomocy Społecznej (ale mieszkanie
@flager: powiem Tobie tak to co mówią a jaka jest prawda to wie rożne kwestie. Kiedyś była u mnie też telewizja z tych programów interwencyjnych i nie wszystko jest "takie jakie nam sie pokazuje" dlatego niema lepszej opcji niz dziennikarstwo obywatelskie. Ja mam za daleko bo 200 kilometrów w jedna mańke ale tak bym wbił na Poznań
najlepiej będzie podjechać tam i zobaczyć.

jakby ktoś chciał zgłebis sprawę

może zrobi ktoś strima i będzie dziennikarzem?

Podaj dalej.


@a-lexis: NIECH KTOŚ! Jak niby pomóc komuś kto ma w dupie wszelkie próby pomocy ze strony miasta?

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=263675027688133&set=a.263675054354797&type=3&theater


Masz tam sporo odpowiedzi że ta kobieta po prostu pomocy nie chce no chyba że oczekujesz że miasto da jej mieszkanie za 200 000zł. Oddaj im swoje mieszkanie jak tak ci dobro tych
Morf - > najlepiej będzie podjechać tam i zobaczyć.
 jakby ktoś chciał zgłebis sprawę...

źródło: comment_k04lXT0TTjVebADIq0jPxTaYjHHUaDcp.jpg

Pobierz
@Morf: no ja nie pomoge ziom psize ze mam daleko do Poznania. Sam gowno mam miesięcznie pieniądze to jakieś 100-150zł przekazuje informacje. skro są osoby co potrafią wyje*ać 200zł na donejt za to ze ktoś fazuje na wizji to są tez tacy którzy mogą pomóc. Ja jestem bardzo ciekawy jakieś to wymagania może mieć bezdomny
@a-lexis:

Brat tej Pani ma swoje wymagania co do lokalu mieszkalnego i nie chce przenieśc sie do byle lokalu. A ta pani stoi za bratem i tak juz tam koczuja troche czasu mimo iz rozna pomoc byla im proponowana

Brat tej Pani jest juz kilka lat bezdomnym a pani przyjechala do niego z okolic szczescina . nie wiem jakie dokladnie ma wymagania , ale skoro odmowil nawet mopsowi stawiajac swoje wymagania