Wpis z mikrobloga

@WykopLeciWkukle: o Mozarcie w czasach jego życia nie słyszał nikt spoza wyższych sfer i tak - miał sponsoring od bogatej rodziny, potem od samego cesarza. Szekspir z kolei na odwrót: popularny wśród tłuszczy, ale też nie znany szerszej publiczności.
Poza tym - 90% ludzkości zna Mozarta i Szekspira z nazwiska, gdyby mieli wymienić tytuł jednego utworów Mozarta, albo tytuł pracy Szekspira poza "Romeo i Julia" to by nie dali rady.
  • Odpowiedz
Proponuję zgłosić się do tych, którzy sami nauczyli się zarabiać pieniądze na muzyce w Polsce bez absolutnie żadnego wsparcia rozgłośni i telewizji. Od kompletnego zera do
- 8-10 zł zarobku na sztuce albumu
- 4-20 a nawet 30 tysięcy za koncert (a koncertów przynajmniej 3 w miesiącu)
- od kilkuset tysięcy do kilkunastu milionów obrotu rocznie jako wytwórnia (głównie z mercha)
- od kilku do kilkunastu pozycji regularnie zajmowanych na olisie.
  • Odpowiedz
@sildenafil: OOoo…. Znaczy się trafiłem na samozwańczą elitę! :D Super! No więc, #!$%@? (bo nie jestem elitą), nie. Mozart stworzył całe stado operetek. I zrobił to "dla tej ciemnej tłuszczy". Tak samo zresztą jak i Szekspir. Obydwaj "odwalali chałtury".

Obydwaj żyli z tego, że "odwalali discopolo".

To dopiero dziś uważa się ich dzieła za "wiekopomne". Ani jeden, ani drugi nie byli "na najwyższym poziomie" gdy
  • Odpowiedz
@Roszp: na YT jest fajny wywiad chlopakow z polski z niebyle kim 20 lat temu czyli COOLIEM i on fajnie opowiada jak wytwornia po koleji kladla Hitowe zespoly.. Nam sie wydaje to dziwne ale "Sukces" plyty czasem sie nie kalkuluje bo tak jak on tam opisuje w kontrakcie jest ze za kolejne platyny wytwornia placi coraz wieksza kase artyscie ..
AA taka Kowalska , nie wiem moze w jakims tam
  • Odpowiedz
To może niech zaczną tacy ,,wielcy'' artyści grać dobrą muzykę.

Naszym towarem eksportowym jeżeli chodzi o muzykę to metal/rock.Takie zespoły jak Behemoth, Decapitated, Slayer, Riverside są znane na świecie, a takie jakieś polskie gówna popowe to syf nad syfem.
No ale ,,normalni'' tego nie słuchają, a taki Behemoth to zza granicą sprzedał tyle płyt że jakieś Kozidrak, Margaret, Piaseczne to mogą tylko pomarzyć.Na serio jak odpalę byle polską stacje muzyczną i posłucham
  • Odpowiedz
Proponuję wprowadzić interwencyjny skup płyt polskich artystów oraz program "złota płyta +".


@Roszp: Dokładnie to samo proponuje rząd rolnikom. To dlaczego nie artystom?
  • Odpowiedz
u nas w duzej mierze opiniotworcze(oprocz mlodziezy ktora kozysta z mediow spolecznosciowych) i one promuja glownie zagranicznych artystow.


@TurboDynamo: To dobrze. Mam dosyć grania w kółko miałkiej polskiej muzyki na zasadzie dobre, bo polskie. To naturalne że na całym świecie jest więcej dobrych muzyków, niż w 40-milionowej Polsce.
  • Odpowiedz
. To naturalne że na całym świecie jest więcej dobrych muzyków, niż w 40-milionowej Polsce.


@void1984: oczywiscie. Tylko ze muzyka w radiach jest glownie z usa i uk a nie calego swiata. Jak lubisz to spoko, ja wole roznorodnosc i #!$%@? ta amerykanizacje.
  • Odpowiedz