Wpis z mikrobloga

W ogóle tak sobie przypomniałem, że moja bardzo religijna ciocia P R Z E K L Ę Ł A mnie i moje siorki za to, że mój tato się rozwiódł z poprzednią żoną i przesiadł się na moją mamę xD Generalnie było to coś w stylu "przeklinam twoje przyszłe dzieci blablalbalbl". Dowiedziałem się o tym jak byłem jeszcze religijny, dzień po lekcji religii w szkole, gdzie siora zakonna gadała nam o tym jak ciężkie są właśnie przekleństwa, że każdy może sobie kogoś przeklnąć i później ta osoba ma problem, bo Bóg wysł#!$%@?, i żeby cofnąć klątwę czy przekleństwo należy odprawić specjalną mszę itd. xD Ja #!$%@? ale byłem wtedy spięty o to, pamiętam, że się w ciul bałem i zacząłem swoje #!$%@? tłumaczyć właśnie tym. Co najgorsze siorka nam powiedziała, że w dowolnym momencie ktoś na świecie może cię przekląć i masz przerąbane, bo szatan itd.

Ofc moja ciocia po tylu latach ponoć odprawiła tą mszę xD

Tak czy siak narzuca mi się jedna rozkmina - jak to jest, że Bóg sobie słucha przekleństw i niby je normalnie spełnia, do tego stopnia, że dopiero msza jest w stanie może odwrócić klątwę, a jak pomodlisz się o zdrówko i pokój na świecie to nagle się okazuje, że masz przewlekłą chorobę, a jakieś kraje #!$%@?ą się panzerfaustami? Czy w takim razie wg. katolików Bóg nie ma swojej logiki i wysł#!$%@? i spełnia wszystko jak leci jak jakiś Jin z lampy? Albo co gorsza - wysł#!$%@? tylko to co jest negatywne, a ma gdzieś pozytywne modltwy? W ogóle koncept przeklinania to jak jakaś walka na magię, JEB WYSYŁAM NA CIEBIE PRZEKLEŃSTWO ( - 10 do ataku i defensywy) - musisz skorzystać w swojej turze z modlitwy, żeby przywrócić swoje statystyki

No nic, tak czy siak, prawdopodobnie jestem przeklęty, bo mój tate wolał młodszą, jak żyć, jak żyć ehh ¯\_(ツ)_/¯

#bekazkatoli #neuropa #ciekawostki
  • 56
@Reepo u mnie jest jeszcze gorzej xD pradziadek byl prawosławnym ale przeszedl na katolicyzm dla kobiety(w sensie prababci) na co miejscowy pop sie #!$%@? i rzucił klątwę ktora ma działać 7 pokoleń xD moze dlatego jestem przegrywem xD ale przynajmniej jestem Polakiem bo brat pradziadka został Ukraincem i pojechał se do cccp po wojnie.
@Reepo: @Lipathor: jest jeszcze wyjscie 4) i siostra i ciotka pieprza glupoty. Przeklenstwa i zlorzeczenia (z laciny maleficium) to pojecia z pogranicza czarnej magii, ktorej praktykowanie jest absolutnie zabronione dla chrzescijanina, niedlatego, ze wg. kosciola dziala, ale dlatego bo jest zabobonem. To ze ciotka i siostra glosza jakies glupoty, nie oznacza, ze boga nie ma, nie jest dobry czy, ze nie jest wszechmogacy. Wyciagacie pochopne wnioski, zeby tylko moc podciagnac
@Fugi88888: @SamBeliar: jestem najbliższy poglądowi, że patrzy i biernie obserwuje, chociaż to trochę kłóci mi się z nieskończonym miłosierdziem. Bez sensu stają się też wszystkie modlitwy z prośbami.
@krzychkrzych: ale ja swoją wyliczankę nie tylko na podstawie jednej ciotki utworzyłem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Choć w ogólności masz rację, KK zabrania rzucania klątw itp. W sumie nawet na horoskopy patrzą krzywym okiem.
@Reepo: Z punktu widzenia katolika - takie przeklinanie to nie Boska siła, a właśnie siła szatana. W dobrej wierze baba tego "zaklęcia" nie rzuciła. Mój znajomy poszedł kiedyś dla beki do wróżki i okazało się, że na wszystkie kobiety z jego linii (wiec też na potencjalną córkę) rzucono klątwę w podobny sposób przed wojną, przez co nic się nim nie udawało w życiu (alkoholizm, rozwód po rozwodzie, wypadki, etc.). Ziomek oczywiście
@Reepo: Jeśli ktoś rzeczywiście jest tym zainteresowany, to mogę postarać się odpowiedzieć, bo troche interesowałem się tymi tematami. Bóg nie wysł#!$%@? klątw/złorzeczeń a szatan, któremu też dana jest "jakaś moc" i on w przypadku rzucenia klątwy może rzeczywiście spowodować wystąpienie jakiejś tragedii w życiu gościa, na którego dana klątwa/przekleństwo jest rzucana. Nie zawsze jednak to działa. Bóg dopuszcza działanie złego, np. wielu świętych było dręczonych przez złe duchy, co mogło mieć