Wpis z mikrobloga

W ogóle tak sobie przypomniałem, że moja bardzo religijna ciocia P R Z E K L Ę Ł A mnie i moje siorki za to, że mój tato się rozwiódł z poprzednią żoną i przesiadł się na moją mamę xD Generalnie było to coś w stylu "przeklinam twoje przyszłe dzieci blablalbalbl". Dowiedziałem się o tym jak byłem jeszcze religijny, dzień po lekcji religii w szkole, gdzie siora zakonna gadała nam o tym jak ciężkie są właśnie przekleństwa, że każdy może sobie kogoś przeklnąć i później ta osoba ma problem, bo Bóg wysł#!$%@?, i żeby cofnąć klątwę czy przekleństwo należy odprawić specjalną mszę itd. xD Ja #!$%@? ale byłem wtedy spięty o to, pamiętam, że się w ciul bałem i zacząłem swoje #!$%@? tłumaczyć właśnie tym. Co najgorsze siorka nam powiedziała, że w dowolnym momencie ktoś na świecie może cię przekląć i masz przerąbane, bo szatan itd.

Ofc moja ciocia po tylu latach ponoć odprawiła tą mszę xD

Tak czy siak narzuca mi się jedna rozkmina - jak to jest, że Bóg sobie słucha przekleństw i niby je normalnie spełnia, do tego stopnia, że dopiero msza jest w stanie może odwrócić klątwę, a jak pomodlisz się o zdrówko i pokój na świecie to nagle się okazuje, że masz przewlekłą chorobę, a jakieś kraje #!$%@?ą się panzerfaustami? Czy w takim razie wg. katolików Bóg nie ma swojej logiki i wysł#!$%@? i spełnia wszystko jak leci jak jakiś Jin z lampy? Albo co gorsza - wysł#!$%@? tylko to co jest negatywne, a ma gdzieś pozytywne modltwy? W ogóle koncept przeklinania to jak jakaś walka na magię, JEB WYSYŁAM NA CIEBIE PRZEKLEŃSTWO ( - 10 do ataku i defensywy) - musisz skorzystać w swojej turze z modlitwy, żeby przywrócić swoje statystyki

No nic, tak czy siak, prawdopodobnie jestem przeklęty, bo mój tate wolał młodszą, jak żyć, jak żyć ehh ¯\_(ツ)_/¯

#bekazkatoli #neuropa #ciekawostki
  • 56
  • Odpowiedz
to, pamiętam, że się w ciul bałem i zacząłem swoje #!$%@? tłumaczyć właśnie tym. Co najgorsze siorka nam powiedziała, że w dowolnym momencie ktoś na świecie może cię p


@Reepo: sie nie czepiaj Boga, nie wiesz ze jak jest dobrze, to :dzieki Bogu"? a jak sie wszystko #!$%@? i staje na glowie to wtedy "Bóg dziala w tajemniczy sposób i my ludzie tego nie zrozumiemy"? wez.. kazdy to wie..
  • Odpowiedz
@Reepo: To co piszesz to jakieś #!$%@? pojedynczej zakonnicy. Nie wiem ile osób tak sądzi, ale na pewno nie jest to oficjalne stanowisko KK. Wydaje mi się, że tutaj mimo wszystko jest problem z ludźmi, którzy mają coś nie tak z głową, a nie z samym KK, bo KK takich rzeczy nie rozpowiada (rozpowiada inne bzdury, ale akurat nie takie).
  • Odpowiedz
@Reepo: a może wysłuchasz jakiegoś poważnego teologa co ma powiedzenia ma ten temat a nie pisać bzdury na mirko xD przekleństwo nie ma nic wspólnego z Bogiem a z szatanem. Jeśli osoba którą ktoś przeklina jest w stanie łaski uświęcającej to nic jej się nie stanie ;) i dużo jeszcze rzeczy jest omawiane na ten temat ale proponuje wyszukać tego w wypowiedziach egzorcystów a nie u byle kogo
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Reepo: Bóg nie jest od przekleństw. Religia zs to uznaje istnieje magii i radzi człowiekowi z niej nie korzystać. Przekleństwa nic wspólnego z Bogiem nie mają.
  • Odpowiedz
@tomasz-terlecki: to kto to wszystko zrobił wybuch materii sam z siebie i akurat nasz wszechsiwat jest fine tunned to jest argument - gdyby nei pare stałych nic by sie kupy nei tzrymalo nei na ziemi ale we wszechswiecie
  • Odpowiedz
@Reepo: Już Ci tłumaczę daczego Bóg spełnia te wszystkie prośby.

1. Bóg dał wolną wolę i można się do niego modlić o co się chce
2. Klątwę można uzdrowić poprzez modlitwę. Gdy ktoś mówi, że tylko przez mszę, niech #!$%@?, Bóg zrobi to za darmo
3. Czasami, człowiek jest tak bardzo przesiąknięty złem, że modlitwa o zdrowie i jej urzeczywistnenie trwa
4. Ludzie zabijają się bo mają wolną wolę. Najczęściej
  • Odpowiedz
@Reepo Ale katolski bóg jest #!$%@?. Słucha starej baby i musisz potem specjalne msze zamawiać, żeby jednak zmienił zdanie i przestał ci truć życie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz