Wpis z mikrobloga

iPhone X to wielkie dziadostwo (podobnie jak inne iPhony). Oto lista przykładowych błędów, które tam są
Mam samsunga za 500 zł z androidem i wszystko działa płynnie i logicznie.
Z iPhone X mojej dziewczyny są same problemy i to król bezsensownych rozwiązań. Kto to w ogóle wymyślił?
Jedyne zalety tego telefonu to dobra jakość zdjęć i szybkość działania.
Wad jest mnóstwo. To chore, że telefon za 5 tys. ma tyle wad!!!
Oto lista bezsensów jakie są zastosowane w iPhone X (jest ich jeszcze więcej, ale te sobie na razie przypominam, to tylko lista po ogólnym kontakcie z tym telefonem i ja używam tylko podstawowe funkcje i tylko te sprawdziłem):
1. Robię zdjęcia, i potem chce przegrać do komputera więc podłączam kabel do kompa z Windowsem, klikam jakieś bzdury w stylu -importuj zdjęcia z iPhona itp. i po paru próbach (!) udaje mi się otworzyć folder gdzie nie wiadomo dlaczego nie ma części zdjęć!!! Po prostu w telefonie są, a w kompie nie ma tych plików. Wszystkie zrobione w jpg! Do tego cała masa bezsensowych plików systemowych w folderze.
W moim Samsungu, połączam i wszystko natychmiast jest w folderze.
2. Zdjęć heic nie można otworzyć na kompie.
3. Sortowanie zdjęć na kompie przy podłączonym telefonie jest beznadziejne, starsze zdjęcia pokazują się w środku itp.
4. Przy używaniu filtra przy robieniu zdjęcia na kompie wyświetlają się oba pliki- bez filtra i z filtrem
5. Idiotyzm totalny- przy wyświetlaniu zdjęcia z iPhona (robionego poziomo oczywiście) na kompie czy telewizorze są czarne marginesy po bokach!!! Nie można tego zmienić, to masakra jakaś i mega debilizm. W samsungu mam zawsze zdjęcie na cały ekran.
6. W samsungu jak chcę wgrać muzykę z kompa to otwieram folder i przerzucam mp3 i mam muzykę. W strajfonie trzeba użyć debilnego programu iTunes, zajmującego mnóstwo miejsca, wieszającego się i robiącego co chwilę aktualizacje i dopiero przez niego można wgrać jakąś muzykę po milionie kliknięć.
7. Brak radia FM w strajfonie !!!! Czy wy to rozumiecie?? K...wa to nawet w nokiach z lat 90tych było !!!
8. Brak możliwości włożenia karty pamięci! Brak słów...
9. Debilne przejściówki do słuchawek. Z jednej strony kabel ładowarki i słuchawek w iPhone mają fajne wejście (można je włożyć obojętnie jak), ale ta mini zaleta i tak jest gorsza niż duża wada- nie można użyć normalnej ładowarki, np. pożyczyć od kogoś, kto nie ma strajfona.
10. Głupi system pisania smsów.
11. Znacznie gorszy kalendarz niż w androidzie.
12. Ucinanie ekranu na rogach.
13. Wystający aparat
14. Ciężki telefon.
Wad jest jeszcze więcej, ale na razie te pamiętam.
Śmieszne, że iPhone X reklamują, że ma FaceID jako chyba główną jego zaletę... 90% ludzi tego nie używa. Normalny człowiek nie zostawia telefonu wśród ludzi, którzy by w nim grzebali.
Nigdy nie kupiłbym iPhona po kontakcie z tym czymś.

#telefony #ios #android #iphone #apple #iphonex #ciekawostki #technologia #komputery #samsung #fotografia
wygrajmytorazem - iPhone X to wielkie dziadostwo (podobnie jak inne iPhony). Oto list...

źródło: comment_B0JvlSNyClQzX8WxYSYaSAZsbME8hVf2.jpg

Pobierz
  • 159
  • Odpowiedz
@robsonofff: gdzie ja niby wspomniałem coś o obiektywie, co?
Druga sprawa, to skoro chcą by była opcja pełnej rozdzielczości to niech zostawią opcję 4:3 ale dodadzą 3:2 tak jak dodali 1:1.

Ponadto, według Wikipedii od 2010 większość aparatów ma format 3:2. Wyjątkiem są tylko aparaty w standardzie m4/3:
https://en.wikipedia.org/wiki/Image_sensor_format

Czyli wracamy do punktu wyjścia i wygląda na to, że Apple po raz kolejny jest w tyle.
  • Odpowiedz
@grzes100, @morteusz: może nie korzysta ze Spotify i tym podobnych i tworzy własną muzykę? A może kupuje płyty? Co za różnica, skoro chce tak korzystać z muzyki to niech tak korzysta.

@RaPi: są ludzie którzy nie używają usług firm trzecich do przesyłania plików. Ich wolna wola i sugerowanie, że przecież można tak, jest trochę nietrafione. To tak jakbyś pytał jak dostać się na piechotę z punktu
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 16
@wygrajmytorazem: Wow, żyjesz w 2010 roku i masz iPhone'a X. Zazdro. Tylko nie martw się tak bardzo, w przyszłości, w 2o17 roku twoje problemy nie będą już dla ludzkości odczuwalne. Dzięki możliwości bezprzewodowego przesyłu danych i dzięki programom do streamingu oraz synchronizacji w chmurze, człowiek przyszłości zapomni o twoich bolączkach.
  • Odpowiedz
@robsonofff: w m4/3 głównie a i tak możesz sobie przestawić format i o to właśnie chodzi o brak możliwości przestawienia. Skoro dają 4:3 i 1:1, niech dadzą również 3:2.
  • Odpowiedz
dzięki programom do streamingu oraz synchronizacji w chmurze


@PanRadaktor: są ludzie którzy nie korzystają z przechowywania plików w chmurze ze względu na prywatność.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@ksiak: ma dużo lepszy wizerunek. Zresztą. O czym jest ta dyskusja. Powoływanie się na argument bezpieczeństwa naszych danych, kiedy nawet srać idziemy ze zdalnie sterowaną kamerą i mikrofonem, jest po prostu śmieszny.
  • Odpowiedz
  • 0
@farmaceut "8. Przy zakupie wybierasz sobie pojemnosc. iPhone X ma albo 64GB albo 256 GB. Co Ty takie wgrywasz, ze 64GB to malo?"
Wszystko co napisałeś mniej lub bardziej jest fajne i logiczne ale ten punkt to xD
  • Odpowiedz
Mam samsunga za 500 zł z androidem


@wygrajmytorazem: Zarzutka byla by dobra, gdybys napisal "Nexusa" albo "Xiaomi" albo "starego Onenote'a". Ale nawet flagshipy to gowno w swiecie androida.

4. Przy używaniu filtra przy robieniu zdjęcia na kompie wyświetlają się oba pliki- bez filtra i z filtrem

to jest bardzo
  • Odpowiedz
@Buniu: Qmam, ze brak mozliwosci rozszerzenia jest wada. Opisuje z mojego punktu widzenia, a ze siedzie od 5 lat na 16GB to juz sie przyzwyczailem. Z tego powodu wydaje mi sie, ze takie 64 i 256 to ogrom ;)
  • Odpowiedz