Wpis z mikrobloga

iPhone X to wielkie dziadostwo (podobnie jak inne iPhony). Oto lista przykładowych błędów, które tam są
Mam samsunga za 500 zł z androidem i wszystko działa płynnie i logicznie.
Z iPhone X mojej dziewczyny są same problemy i to król bezsensownych rozwiązań. Kto to w ogóle wymyślił?
Jedyne zalety tego telefonu to dobra jakość zdjęć i szybkość działania.
Wad jest mnóstwo. To chore, że telefon za 5 tys. ma tyle wad!!!
Oto lista bezsensów jakie są zastosowane w iPhone X (jest ich jeszcze więcej, ale te sobie na razie przypominam, to tylko lista po ogólnym kontakcie z tym telefonem i ja używam tylko podstawowe funkcje i tylko te sprawdziłem):
1. Robię zdjęcia, i potem chce przegrać do komputera więc podłączam kabel do kompa z Windowsem, klikam jakieś bzdury w stylu -importuj zdjęcia z iPhona itp. i po paru próbach (!) udaje mi się otworzyć folder gdzie nie wiadomo dlaczego nie ma części zdjęć!!! Po prostu w telefonie są, a w kompie nie ma tych plików. Wszystkie zrobione w jpg! Do tego cała masa bezsensowych plików systemowych w folderze.
W moim Samsungu, połączam i wszystko natychmiast jest w folderze.
2. Zdjęć heic nie można otworzyć na kompie.
3. Sortowanie zdjęć na kompie przy podłączonym telefonie jest beznadziejne, starsze zdjęcia pokazują się w środku itp.
4. Przy używaniu filtra przy robieniu zdjęcia na kompie wyświetlają się oba pliki- bez filtra i z filtrem
5. Idiotyzm totalny- przy wyświetlaniu zdjęcia z iPhona (robionego poziomo oczywiście) na kompie czy telewizorze są czarne marginesy po bokach!!! Nie można tego zmienić, to masakra jakaś i mega debilizm. W samsungu mam zawsze zdjęcie na cały ekran.
6. W samsungu jak chcę wgrać muzykę z kompa to otwieram folder i przerzucam mp3 i mam muzykę. W strajfonie trzeba użyć debilnego programu iTunes, zajmującego mnóstwo miejsca, wieszającego się i robiącego co chwilę aktualizacje i dopiero przez niego można wgrać jakąś muzykę po milionie kliknięć.
7. Brak radia FM w strajfonie !!!! Czy wy to rozumiecie?? K...wa to nawet w nokiach z lat 90tych było !!!
8. Brak możliwości włożenia karty pamięci! Brak słów...
9. Debilne przejściówki do słuchawek. Z jednej strony kabel ładowarki i słuchawek w iPhone mają fajne wejście (można je włożyć obojętnie jak), ale ta mini zaleta i tak jest gorsza niż duża wada- nie można użyć normalnej ładowarki, np. pożyczyć od kogoś, kto nie ma strajfona.
10. Głupi system pisania smsów.
11. Znacznie gorszy kalendarz niż w androidzie.
12. Ucinanie ekranu na rogach.
13. Wystający aparat
14. Ciężki telefon.
Wad jest jeszcze więcej, ale na razie te pamiętam.
Śmieszne, że iPhone X reklamują, że ma FaceID jako chyba główną jego zaletę... 90% ludzi tego nie używa. Normalny człowiek nie zostawia telefonu wśród ludzi, którzy by w nim grzebali.
Nigdy nie kupiłbym iPhona po kontakcie z tym czymś.

#telefony #ios #android #iphone #apple #iphonex #ciekawostki #technologia #komputery #samsung #fotografia
Pobierz wygrajmytorazem - iPhone X to wielkie dziadostwo (podobnie jak inne iPhony). Oto list...
źródło: comment_B0JvlSNyClQzX8WxYSYaSAZsbME8hVf2.jpg
  • 159
@farmaceut: aha, jeszcze kolejne wady srajfona: nie wiem gdzie się zapisują pliki ściągnięte np. z e-maila. w androidzie wszystko jasne, tutaj jak zapisze się z e-maila załącznik to w żadnym folderze w telefonie nie można ich znaleźć.
Ponadto co chwilę wywala jakieś błędy przy czytniku kodów QR (nie czyta chyba żadnych kodów) i wielu stron, jakiś "błąd bezpieczeństwa", podczas gdy samsung android bez problemu to czyta.
@deadboy: @NPrBaz: @josedra52: @grzes100: @wydac_Jadzke_za_Kokeszke:

O #!$%@? wam chodzi z tym

przerzucanie mp3 przez kabel w 2018 rok xDDD


?

Chodzi wam o to, że może korzystać ze spotify?
Na spotify nie ma wszystkiego, powiedziałbym nawet, że całkiem wielu rzeczy tam nie ma. Ale jak ktoś lubi mainstreamową, radiową muzykę, to opcja całkiem spoko. No i jesteś zmuszony używać ich odtwarzacza. A że ci się nie podoba?
@Kliko: Protip - w deezerze i spotify możesz wrzucić swoje mp3 do biblioteki na kompie i korzystać z tego na każdym urządzeniu na których te programy są dostępne.

Mega wygoda. Tak jak i zdjęcia w chmurze (ja np korzystam z Google photos).

Po co ludziom 100 czy 200 GB w telefonie? Nie wiem, gra v czy Wieśka 3 tam instalują?
@josedra52:

Protip - w deezerze i spotify możesz wrzucić swoje mp3 do biblioteki na kompie i korzystać z tego na każdym urządzeniu na których te programy są dostępne.


Tylko po co miałbym korzystać z tego odtwarzacza, skoro są lepsze? Po co miałbym kupować pakiet internetu specjalnie dla spotify?

Telefony mają dzisiaj dużo miejsca, to z tego korzystam. Mam folder z muzyką w dobrej jakości, mogę ją sobie słuchać na bez offline,
@loczyn: drukarki nie mam. Po co mi drukarka, co to lata 90 żeby wszystko na papierze nosić i jeszcze z tuszami się męczyć?
Laptop nawet kablem jest podpięty ostatnio bo karte wifi zamieniłem na bluetooth.
Poza tym, zasięg nie zawsze go mam a nie ma opcji żebym miał dane pakietowe wszędzie i zawsze.
@aarahon: 1. No ja drukuje faktury i umowy, to mam, ale w kabel sie nie bawie :)

2. Kup lepszy router. Majac lapka nawet bym o tym nie myslal. Nie po to bierze sie przenosny komputer zeby go gdzies zagniezdzac.
Miałem 2 iphony i dwa maki. Przyszedl czas doroslosci i kupilem Surface Pro oraz Huiawei P20 Pro bo jestem pro. Niczego nie żałuję. Może trochę gwałtu na mojej prywatności bo wiem, że google wie.
@wygrajmytorazem: Ja rozumiem, że można czepiać się ajfonów, ale do X poza ceną serio nie ma się do czego #!$%@?ć. I kto #!$%@? w dzisiejszych czasach zgrywa zdjęcia po kablu?:O #!$%@? wszystko w iCloud i masz od razu wszystko w chmurze.
Mam Pixela 2 XL i nie mam z nim żadnych problemów. Kabla USB (to normalne) <-> USB-C nie mam, ale KDE Connect sprawuje się świetnie, do tego chyba każde większe DE integruje się z chmurami Google. Aparat jest wzorowy, nie ma jednak wejścia na kartę pamięci (128 GB wystarcza) i radia FM… Ale nie porównuj iPhone-a z samsungiem za 500 złotych, najwyżej z używanym Nexusem za tyle…
@wygrajmytorazem: większość rzeczy które wymieniłeś to zalety, system pisania smsow jest zajebisty, jak Ci przeszkadza kupienie oryginalnej przejściówki za 50zl to nie kupuj telefonu za 4-5 tys
Mam samsunga za 500 zł z androidem i wszystko działa płynnie i logicznie.


@wygrajmytorazem: nie

Robię zdjęcia, i potem chce przegrać do komputera więc podłączam kabel do kompa z Windowsem, klikam jakieś bzdury w stylu -importuj zdjęcia z iPhona itp. i po paru próbach (!) udaje mi się otworzyć folder gdzie nie wiadomo dlaczego nie ma części zdjęć!!! Po prostu w telefonie są, a w kompie nie ma tych plików. Wszystkie
@wygrajmytorazem: a ja dwa dni temu swojego X oddałem na reklamacje, sporadycznie metaliczny dźwięk wibracji, na aparacie/soczewce przyklejony kurz który po prostu widac po przyblizeniu, widać jak sie rusza razem ze stabilizacją tak delikatnie (gość w apple chciał mi wmówić że to systemowy problem, zwłaszcza że wgrywałem nowego ios pare dni wczesniej ( _) no debil). No i bateria która po pierwszych 3 miesiącach miała 94% pojemności... Już