Wpis z mikrobloga

iPhone X to wielkie dziadostwo (podobnie jak inne iPhony). Oto lista przykładowych błędów, które tam są
Mam samsunga za 500 zł z androidem i wszystko działa płynnie i logicznie.
Z iPhone X mojej dziewczyny są same problemy i to król bezsensownych rozwiązań. Kto to w ogóle wymyślił?
Jedyne zalety tego telefonu to dobra jakość zdjęć i szybkość działania.
Wad jest mnóstwo. To chore, że telefon za 5 tys. ma tyle wad!!!
Oto lista bezsensów jakie są zastosowane w iPhone X (jest ich jeszcze więcej, ale te sobie na razie przypominam, to tylko lista po ogólnym kontakcie z tym telefonem i ja używam tylko podstawowe funkcje i tylko te sprawdziłem):
1. Robię zdjęcia, i potem chce przegrać do komputera więc podłączam kabel do kompa z Windowsem, klikam jakieś bzdury w stylu -importuj zdjęcia z iPhona itp. i po paru próbach (!) udaje mi się otworzyć folder gdzie nie wiadomo dlaczego nie ma części zdjęć!!! Po prostu w telefonie są, a w kompie nie ma tych plików. Wszystkie zrobione w jpg! Do tego cała masa bezsensowych plików systemowych w folderze.
W moim Samsungu, połączam i wszystko natychmiast jest w folderze.
2. Zdjęć heic nie można otworzyć na kompie.
3. Sortowanie zdjęć na kompie przy podłączonym telefonie jest beznadziejne, starsze zdjęcia pokazują się w środku itp.
4. Przy używaniu filtra przy robieniu zdjęcia na kompie wyświetlają się oba pliki- bez filtra i z filtrem
5. Idiotyzm totalny- przy wyświetlaniu zdjęcia z iPhona (robionego poziomo oczywiście) na kompie czy telewizorze są czarne marginesy po bokach!!! Nie można tego zmienić, to masakra jakaś i mega debilizm. W samsungu mam zawsze zdjęcie na cały ekran.
6. W samsungu jak chcę wgrać muzykę z kompa to otwieram folder i przerzucam mp3 i mam muzykę. W strajfonie trzeba użyć debilnego programu iTunes, zajmującego mnóstwo miejsca, wieszającego się i robiącego co chwilę aktualizacje i dopiero przez niego można wgrać jakąś muzykę po milionie kliknięć.
7. Brak radia FM w strajfonie !!!! Czy wy to rozumiecie?? K...wa to nawet w nokiach z lat 90tych było !!!
8. Brak możliwości włożenia karty pamięci! Brak słów...
9. Debilne przejściówki do słuchawek. Z jednej strony kabel ładowarki i słuchawek w iPhone mają fajne wejście (można je włożyć obojętnie jak), ale ta mini zaleta i tak jest gorsza niż duża wada- nie można użyć normalnej ładowarki, np. pożyczyć od kogoś, kto nie ma strajfona.
10. Głupi system pisania smsów.
11. Znacznie gorszy kalendarz niż w androidzie.
12. Ucinanie ekranu na rogach.
13. Wystający aparat
14. Ciężki telefon.
Wad jest jeszcze więcej, ale na razie te pamiętam.
Śmieszne, że iPhone X reklamują, że ma FaceID jako chyba główną jego zaletę... 90% ludzi tego nie używa. Normalny człowiek nie zostawia telefonu wśród ludzi, którzy by w nim grzebali.
Nigdy nie kupiłbym iPhona po kontakcie z tym czymś.

#telefony #ios #android #iphone #apple #iphonex #ciekawostki #technologia #komputery #samsung #fotografia
wygrajmytorazem - iPhone X to wielkie dziadostwo (podobnie jak inne iPhony). Oto list...

źródło: comment_B0JvlSNyClQzX8WxYSYaSAZsbME8hVf2.jpg

Pobierz
  • 159
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ksiak: pomijam IT bo to zazwyczaj specjaliści, korzystający ze sprzętu świadomie. OP nie potrafi zgrać zdjęcia z telefonu, więc chyba różnica jest w potrzebach bezpieczeństwa.
Mam samsunga za 500 zł z androidem i wszystko działa płynnie i logicznie.


@wygrajmytorazem:
Ja mam takiego za 700 zł (cena z oficjalnej dystrybucji teraz, gdy rok temu go kupiłem zapłaciłem 1200 zł) z androidem i nic nie działa płynnie i logicznie. Widać powinienem wydać mniej i bym miał dobry telefon a tak mam złoma w którym:
- czytnik linii papilarnych jest gorszy niż w iPhone SE, często w ogóle nie
@ksiak: kupując produkt przyjmujesz go z całym dobrodziejstwem inwentarza. Jeżeli nie pasuje Ci niewygodne zgrywanie przez kabel a nie chcesz chmury to nie narzekaj ze produkt jest zły. Mając maca jest o tyle wygodnie że podłączając telefon kablem aplikacja Photos zgrywali zdjęcia. Zalety iPhone widac gdy korzystasz z całego ekosystemu Apple nie tylko samego telefonu
@grzes100 > @wygrajmytorazem: wgrywanie muzyki na telefon w 2018 roku () Może ludzie niektórzy chcą muzykę w lepszej jakości, w innym formacie? Nie jestem audiofilem, choć raz wgrałem płytę na stary telefon w formacie .flac (tak już było) i w sumie brzmiało to lepiej, więc może są tacy ludzie. Spotify też nie ma wszystkiego, no ale cóż, niektórzy słuchają też muzyki z YouTube i jest dobrze

PS
@RaPi: z tego co wiem, nawet właściciele macOS narzekają na synchronizację z iOS. W sieci można sobie to zweryfikować.

kupując produkt przyjmujesz go z całym dobrodziejstwem inwentarza.

niestety często nie jesteśmy w stanie poznać wszystkich wad nie używając danej rzeczy przez jakiś okres czasu, gdyż często rozwiązania które dla nas są problemem dla innych nie istnieją.
Wszystko sprowadza się do kwestii wyboru. Mamy obecnie tylko dwie opcje: Android i iOS czyli
Dziwi mnie, że bojówka Apple nie przepuści nawet tak słabej zarzutki, i musi koniecznie odpierać każdy zarzut xD


@Danieru: tu nawet nie chodzi chyba o "bojówkę". Wydaje się, że ludzie którzy kupili iPhone musza wykazać, że jest to telefon lepszy pod każdym względem gdyż zapłacili za niego sporo kasy. Owszem, pod pewnymi względami jest lepszy ale jest sporo innych które sprawiają, że jest to produkt bardzo wybrakowany w stosunku do ceny.
@bykubyku
#!$%@?, wiem jaka to zabrzmi, ale mój budżetowy xiaomi za tysiaka jest responsywniejszy od iPhonów całej rodziny mojej dziewczyny, ale wiem, że wg Ciebie i tak jest gorszy, bo tańszy xD

Różnica z iP7+ jest taka, że lepiej działają na nim gry, ale aplikacje użytkowe włączają się wolniej, zauważalnie.
@Danieru: za 3 lata napisz to samo o tym samym telefonie twój będzie ledwo ogarniał co się dzieje a moja ósemka będzie szybka jak na początku dlatego wole zapłacić 4 razy więcej niż zmieniać telefon i się denerwować ze się tnie po 3 miesiącach