Wpis z mikrobloga

iPhone X to wielkie dziadostwo (podobnie jak inne iPhony). Oto lista przykładowych błędów, które tam są
Mam samsunga za 500 zł z androidem i wszystko działa płynnie i logicznie.
Z iPhone X mojej dziewczyny są same problemy i to król bezsensownych rozwiązań. Kto to w ogóle wymyślił?
Jedyne zalety tego telefonu to dobra jakość zdjęć i szybkość działania.
Wad jest mnóstwo. To chore, że telefon za 5 tys. ma tyle wad!!!
Oto lista bezsensów jakie są zastosowane w iPhone X (jest ich jeszcze więcej, ale te sobie na razie przypominam, to tylko lista po ogólnym kontakcie z tym telefonem i ja używam tylko podstawowe funkcje i tylko te sprawdziłem):
1. Robię zdjęcia, i potem chce przegrać do komputera więc podłączam kabel do kompa z Windowsem, klikam jakieś bzdury w stylu -importuj zdjęcia z iPhona itp. i po paru próbach (!) udaje mi się otworzyć folder gdzie nie wiadomo dlaczego nie ma części zdjęć!!! Po prostu w telefonie są, a w kompie nie ma tych plików. Wszystkie zrobione w jpg! Do tego cała masa bezsensowych plików systemowych w folderze.
W moim Samsungu, połączam i wszystko natychmiast jest w folderze.
2. Zdjęć heic nie można otworzyć na kompie.
3. Sortowanie zdjęć na kompie przy podłączonym telefonie jest beznadziejne, starsze zdjęcia pokazują się w środku itp.
4. Przy używaniu filtra przy robieniu zdjęcia na kompie wyświetlają się oba pliki- bez filtra i z filtrem
5. Idiotyzm totalny- przy wyświetlaniu zdjęcia z iPhona (robionego poziomo oczywiście) na kompie czy telewizorze są czarne marginesy po bokach!!! Nie można tego zmienić, to masakra jakaś i mega debilizm. W samsungu mam zawsze zdjęcie na cały ekran.
6. W samsungu jak chcę wgrać muzykę z kompa to otwieram folder i przerzucam mp3 i mam muzykę. W strajfonie trzeba użyć debilnego programu iTunes, zajmującego mnóstwo miejsca, wieszającego się i robiącego co chwilę aktualizacje i dopiero przez niego można wgrać jakąś muzykę po milionie kliknięć.
7. Brak radia FM w strajfonie !!!! Czy wy to rozumiecie?? K...wa to nawet w nokiach z lat 90tych było !!!
8. Brak możliwości włożenia karty pamięci! Brak słów...
9. Debilne przejściówki do słuchawek. Z jednej strony kabel ładowarki i słuchawek w iPhone mają fajne wejście (można je włożyć obojętnie jak), ale ta mini zaleta i tak jest gorsza niż duża wada- nie można użyć normalnej ładowarki, np. pożyczyć od kogoś, kto nie ma strajfona.
10. Głupi system pisania smsów.
11. Znacznie gorszy kalendarz niż w androidzie.
12. Ucinanie ekranu na rogach.
13. Wystający aparat
14. Ciężki telefon.
Wad jest jeszcze więcej, ale na razie te pamiętam.
Śmieszne, że iPhone X reklamują, że ma FaceID jako chyba główną jego zaletę... 90% ludzi tego nie używa. Normalny człowiek nie zostawia telefonu wśród ludzi, którzy by w nim grzebali.
Nigdy nie kupiłbym iPhona po kontakcie z tym czymś.

#telefony #ios #android #iphone #apple #iphonex #ciekawostki #technologia #komputery #samsung #fotografia
wygrajmytorazem - iPhone X to wielkie dziadostwo (podobnie jak inne iPhony). Oto list...

źródło: comment_B0JvlSNyClQzX8WxYSYaSAZsbME8hVf2.jpg

Pobierz
  • 159
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wydac_Jadzke_za_Kokeszke: próbowałem używać Spotify ale po prostu nie potrafiłem się do niego przekonać, ich odtwarzacz jest upośledzony
wolę swoją lokalna bibliotekę z muzyką i swoje odtwarzacze
w moim odczuciu wszystko działa sprawniej i szybciej, do tego w lepszej jakości
  • Odpowiedz
@wygrajmytorazem: No dodaj do tego, ze nie ma irdy wiec nie można przesyłać plików czy przełączać kanałów w tv. Nie można wrzucać scrackowanych aplikacji czy przerabiać wyglądu ikonek. Ani uruchomić nginxa. Lipa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@wydac_Jadzke_za_Kokeszke: tutaj zależnie jaki sprzęt masz ( ͡° ͜ʖ ͡°) co prawda mam avr, ale np na marantz +paradigm jednak da się odczuć różnice. Sacd to faktycznie już coś, gdzie trudno wyłapać ta różnice xD ale to już dla fanatyków raczej
  • Odpowiedz
@Rycerz_Klatki_Schodowej kadrowanie niszczy zazwyczaj kompozycje zdjęcia więc to nie jest rozwiązanie. Problemu by nie były gdyby dało się zmienić domyślna aplikacje aparatu lub można byłoby zmienić format zdjęcia na inny niż 1:1 oraz 4:3.
  • Odpowiedz
@wygrajmytorazem:

Idiotyzm totalny- przy wyświetlaniu zdjęcia z iPhona (robionego poziomo oczywiście) na kompie czy telewizorze są czarne marginesy po bokach!!! Nie można tego zmienić, to masakra jakaś i mega debilizm. W samsungu mam zawsze zdjęcie na cały ekran.


XD
  • Odpowiedz
@wygrajmytorazem:

5. Idiotyzm totalny- przy wyświetlaniu zdjęcia z iPhona (robionego poziomo oczywiście) na kompie czy telewizorze są czarne marginesy po bokach!!! Nie można tego zmienić, to masakra jakaś i mega debilizm. W samsungu mam zawsze zdjęcie na cały ekran.


Bo masz ustawione w Samsungu nie wykorzystywanie całej matrycy kolego xD. Matryca jest tak zbudowana, żeby robić zdjęcia w proporcji 4:3 a nie 16:9 czy 18,5:9 jeśli masz nowszego Samsunga. Innymi słowy,
  • Odpowiedz