Wpis z mikrobloga

#programowanie #pytaniedoeksperta #java #programista15k
Koledzy, pytanie takowe mam, od kilku miesięcy wbijam się w rynek pracy pracując zdalnie na pół etatu. Biorę udział przy tworzeniu fajnego projektu ale szczerze mówiąc praca zdalna nie dla mnie, wolę wyjść do ludzi, no i chciałbym poszukać pracy jako Junior Dev w moim mieście. Tylko taka sytuacja - na githubie powywalałem wszystkie bzdetne apki pisane krok po kroku z tutkami, właściwie została mi jedno proste RESTowe API które stworzyłem sam no i to wygląda tak trochę skromnie, za to napisałem/nadal piszę wiele fajnych rzeczy przy projekcie w którym pracuję. Jest sens wysyłać CVki nie mając potwierdzenia umiejętności na githubie czy lepiej wstrzymać się jakiś czas - napisać ze dwa swoje, niewielkie projekty i dopiero wtedy rozesłać?

  • 17
@pokazbobra: no stack technologiczny jeśli chodzi o doświadczenie komercyjne myślę mam nie najgorszy jak na juniora: Java, AWS, Spring Boot, Spring Data REST, Spring MVC Rest, AWS, JPA, Hibernate, MySQL, MongoDB, DynamoDB, Maven, Gradle, GIT. Mikroserwisy i Dockera właśnie ogarniam więc też bym to mógł dodać. Wiadomo, że wszystko na podstawowym poziomie ale jestem samodzielny w tym co robię - potrafię googlować i pracować z dokumentacją ( ͡° ͜ʖ
@Dominias: nie zrobi, aplikuj bez. W CV technologie, ale taka ilość technologii wpisana u juniora może zostać odebrana, że "przeczytał tutorial, zrobił coś i uważa, że zna technologie", więc musisz to wybalansować
@Smevios: no właśnie, a 2-3 własne projekty na githubie napisane z wykorzystaniem wymienionych technologii i narzędzi mogłyby potwierdzić, że to nie są czcze słowa, także mam teraz zagwozdkę..
@Dominias: pytanie brzmi czy jesteś w stanie coś ciekawego zrobić w tych przykładowych projektach (w sensie coś więcej niż jakieś "crudy'). Ale obawiam się, że i tak skończy się to tak, że w Twojego githuba nikt nie będzie miał czasu spojrzeć. Bo na pewno dziewczyna z HR gówno będzie wiedziała co tam się dzieje, a techniczny może nie mieć czasu :(
@Smevios: w sumie chyba masz rację, najwyżej będą chcieli żebym udowodnił posiadanie wymienionych umiejętności napisaniem jakiejś aplikacji testowej to wtedy napiszę i po temacie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Dominias: moglyby pomocbpare projektow, ale jeżeli już pracujesz to nie masz pustego CV. No i nikt o kod z poprzedniej pracy nie pyta. Zwlaszcza ze to by była kradziez. Nawet jak Ty to napisales, to wlascicielem jest ten kto za to Tobie zaplacil. Aaa ew. Możesz dostać zadanie do domu, projekta z githuba nikt nie zaufa ze 100% Twoje
@JeszczeBendePolonista: to jest projekt trzech seniorów (prywatnie wszyscy jesteśmy kumplami więc każdy każdemu ufa) który robią po godzinach i dają mi się wykazać, jesteśmy na B2B. Komercyjnie tak jak wspomniałem dopiero kilka miesięcy minęło jak na tym zarabiam.
Jest sens wysyłać CVki nie mając potwierdzenia umiejętności na githubie


@Dominias: nikt nie patrzy na żadnego githuba, tam możesz mieć poforkowane pół świata, i nic to nikomu nie mówi.

Od sprawdzania umiejętności jest rozmowa kwalifikacyjna/coding testy.