Wpis z mikrobloga

Dlaczego ateiści często chrzczą swoje dzieci? Mimo, iż moi synowie są bez chrztu to odpowiem wam na swoim przykładzie.

- setki awantur
- groźby wydziedziczenia żony
- płacz i szantaż emocjonalny teściowej
- specjalna msza w intencji naszego nawrócenia
- nasyłanie po kolei każdego z rodziny by nas opamiętał
- nasłanie na żonę w pracy (by mnie nie było) księdza

Ile moja żona przepłakała z tego powodu głowa mała. Zmuszenie kogoś do ochrzczenia swoich dzieci poprzez ostracyzm i szantaż to nie przegrana ateisty, ale dowód na brak RiGCzu u katoli.
#bekazkatoli #gimboateizm #ateizm #katolicyzm
  • 219
@KiraQueen: jeszcze lepiej, większośc z nich uważa, że skoro nie wierzysz to na bank nie szanujesz bliźniego, nagminnie łamiesz prawo etc, kiedyś rozmawiałam z katolem i był w szoku jak mu powiedziałam, że mój obecny partner jest moim jedynym partnerem seksualnym w życiu (mam 25 lat), nie rozumiał jak to mozna nie wierzyć w Boga i nie bzykać się z każdym i wszędzie XD no tak bo jak jestem ateistą to
@lakukaracza_: Ja z chrztem dziecka nie miałem problemu, mimo że jestem ateistą, rodzina jest zadowolona, inby nie było, ksiądz pochlapał dzieciaka kranówą, powiedział kilka nic nie znaczących wierszyków. Czy to zmieniło w jakiś sposób moje życie i życie mojego dziecka? Nie. Jak byłem w Indiach to w świątyniach tez robili mi jakieś kropki na czole, dla nich to miało znaczenie a dla mnie to tylko kropka żeby sobie zdjęcie zrobić.

W
@Replica: >najbardziej mnie osłabia oburzenie, że ateiści obchodzą Wigilię. Bo w kolacja z rodziną, prezenty i święty Mikołaj są tak potwornie religijne i dlatego trzeba mieć w pupci swoją rodzinę...

najbardziej osłabia mnie oburzenie, że weganie jedzą mięso. Bo zjedzenie mięsa, którego się nie je jest tak potwornie wegańskie i dlatego trzeba nie jeść mięsa jak chce być się weganinem...

Nie ma to jak zrobić z logiki. Nazywaj się ateistą, obchodź
Zastanawiam się skąd takie parcie u Katolików na chrzest w kościele? Przecież zgodnie z Katechizmem chrztu możne udzielić KAŻDY katolik samodzielnie w przypadku sytuacji wyjątkowych - za taką uznałbym odwrócenie się rodziców od wiary i ich ateizm. Chrzest taki jest oficjalnie zgodny z KK. Wystarczy pod nieobecność rodziców pokropić gówniana wodą i wypowiedzieć zaklęcie i problem z głowy. Dziecko ochszczone.

Czyżby jednak chodziło o "a co ludzi powiedzą" oraz wymuszanie na innych
@lakukaracza_ jestem ateista, moja kobieta jest wierzaca. Ochrzcze dzieci jesli taka bedzie jej wola gdyz ja mam to w dupie a ona nie. Skoro mi na niej zalezy to postapie tak aby byla szczesliwa. Malo tego nawet slub moge wziac w kosciele, cerkwi czy innej synagodze o ile rabin zgodzi sie go udzielic osobie niewierzacej taka mam silna psychike.
@lakukaracza_: @KiraQueen: @Replica: taa... a później wasze dzieci będą pisać na wykopie, że rodzice im zrobili krzywdę i ochrzcili wbrew ich woli i już nic nie mogą zmienić i zawsze będą w statystykach Kościoła XD
No to spoko macie rodziny, nie zazdroszczę ani trochę. Dzięki wam ja szanuję swoją, która nigdy mi niczego nie kazała robić i miałem 100% wolność w podejmowaniu decyzji. Jedyne co mówili to żebym robił
@Imm0rt4l xD nie wydaje mi się żeby ktokolwiek "wierzył w wigilię", bo to nie przedmiot wiary. No i jakieś 90% tych świąt to niezwiązana bezpośrednio z religią tradycja i czysta komercha. I zdziwię cię, ale na świecie święta na poziomie "choinka, rodzina, prezenty" obchodzą nie tylko ateiści ale i wyznawcy innych religii.

Generalnie słaba zarzutka, tak 2/10, bo odpisałam.
@lakukaracza_: trudno się nie zgodzić, tak się dzieje w większości rodzin, które nie chcą wierzyć ale specjalnie się z tym nie obnoszą, bo to ich decyzja... jednak państwowy religijny reżim i zaślepiony zabobonami ciemnogród wie lepiej co dla kogo najlepsze (tiaa, rozbawia mnie nazywanie to narodową religią, przecież to słowiańska jest naszą rodzimą religią, skutecznie wyplewiona przez przymus chrześcijański)